Krzesła szkolne Entelo, do klas lekcyjnych, z pulpitem

Krzesła do sal lekcyjnych

Krzesła szkolne wykonane w większości na 4 nogach dedykowana w szczególności do placówek oświatowych szkół i przedszkoli. Ergonomia i funkcjonalność w połączniu z ciekawą kolorystyką to cechy charakterystyczne oferowanych krzeseł szkolnych. Krzesła Entelo to produkty ergonomiczne i przy doborze trzeba kierować się tabelą rozmiarów.

Wszystkie krzesła szkolne Entelo to produkty zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Wiekszość z nich posiada:

- pozytywną Ocenę fizjologiczno-ergonomiczna Instytutu Medycyny Pracy im. Prof. J Nofera – Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii,

- Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny

- Certyfikat Zgodności z Normą PN-EN 1729-1:2007. Meble. Krzesła i stoły dla instytucji edukacyjnych.

Czas realizacji na wybrane modele wynosi od 2 do 21 dni roboczych.

Krzesła do szkoły — dlaczego powinno się je odpowiednio dobrać?

Spędzanie na lekcjach szkolnych wielu godzin w pozycji siedzącej jest dużym wyzwaniem. O ile nauczyciele i profesorowie mogą w trakcie zajęć przechadzać się po sali, kontynuując prowadzony przez siebie temat, o tyle uczniowie, by nie wprowadzać zamętu, zmuszeni są pozostać na swoich miejscach. Przybieranie postawy siedzącej na czas 45 minut jest znacznym obciążeniem dla wciąż rozwijających się kręgosłupów, stawów i mięśni. Należy zatem zrobić wszystko, żeby młodzi ludzie, zdobywając wiedzę, nie okupili jej patologicznymi skrzywieniami kręgosłupa i bólem aparatu ruchu. By nie doszło do takich patologicznych zmian, należy prawidłowo wybrać krzesła do sal lekcyjnych tak, by spełniały i zaspakajały potrzeby uczniów.

Krzesła szkolne — jakie cechy powinny mieć?

Ergonomia mebli szkolnych jest niezwykle ważna ze względu na ułożenie poszczególnych części ciała w taki sposób, by nie były one spięte, ani nadmiernie obciążone.
Krzesła do sal lekcyjnych powinny być oprócz tego na tyle wygodne, by nie dekoncentrować ucznia i nie powodować wiercenia się w wyniku dyskomfortu. Właśnie dlatego są one wykonane głównie z plastiku lub drewna, ponieważ te tworzywa nie tylko są wytrzymałe i stabilne, ale również mają cechy delikatnego odkształcania się, co czyni je bardziej komfortowymi. W celu osiągnięcia wyższego poziomu wygody zostały także zaproponowane tapicerowane krzesła szkolne, których atutem jest optymalnie miękkie siedzisko. Dzięki temu uczeń może być maksymalnie rozluźniony, ale nie na tyle by pojawiła się u niego senność i rozkojarzenie.
Krzesła do szkoły powinny być również odpowiednio wyprofilowane, żeby podczas siedzenia miednica ustawiała się w pozycji pośredniej, nie powodując ani nadmiernej kifozy, ani lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Jakie parametry należy brać pod uwagę, decydując się na krzesła do sal lekcyjnych?

Placówki, które w trosce o zdrowie i komfort swoich uczniów chcą zakupić ergonomiczne krzesła szkolne, powinny przede wszystkim podjąć decyzję o ilości sztuk, które chcą zamówić. Kolejnym krokiem powinno być ustalenie, jaka grupa wiekowa uczniów będzie z nich korzystać, a także, na jakim podłożu będą one umiejscowione. To niezwykle ważne elementy umożliwiające nabycie idealnych siedzisk. Krzesła do szkoły różnią się bowiem między sobą nie tylko atrakcyjnym wyglądem i kolorem, ale również rozmiarem, a ten wybiera się przede wszystkim na podstawie:
  • wzrostu ucznia,
  • długości ud,
  • szerokości bioder;
Ciężko jest oczywiście ujednolicić te parametry względem całej grupy uczniów, ale mając ogólne informacje o medianach wymiarów dzieci i młodzieży w danym wieku, można skutecznie wybrać odpowiedni rozmiar.
Głębokość siedziska krzesła do szkoły powinna mieć taki wymiar, by podpierać nie tylko pośladki, ale także 3/4 ud, nie uciskając i nie sięgając dołów podkolanowych.
Prawidłowo dobrane krzesła szkolne z pulpitem lub też bez niego koniecznie muszą zapewniać odpowiednią przestrzeń, z którą wiąże się szerokość siedziska. Optymalne jest zostawienie kilku centymetrów luźnego miejsca między biodrami a brzegami krzesła.
Kierując się wzrostem ucznia, należy także zwrócić uwagę na wysokość oparcia, które spełniając właściwie funkcję podporową, powinno stabilizować plecy co najmniej do dolnych kątów łopatek.

Jakie modele krzeseł do szkoły można nabyć?

W bogatej ofercie krzeseł szkolnych dostępne są różnorakie i atrakcyjne modele o przyjemnych i wyrazistych kolorach, które pobudzają umysł, a także takie, które swoim kolorem wyciszają i nie zakłócają procesu skupienia. Kupić można również krzesła szkolne z pulpitem, które doskonale nadają się dla uczniów na wyższych szczeblach edukacji, jak również podczas słuchowisk konferencyjnych.
Alternatywnymi opcjami są również:
  • regulowane, obrotowe krzesła do szkoły,
  • krzesła szkolne z pulpitem na kółkach,
  • modele krzeseł z tworzywa sztucznego, których siedziska są tapicerowane,
  • krzesła na czterech stabilnych nogach z nakładką antypoślizgową;
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że krzesła szkolne są bardzo wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i zarysowania, a także łatwe w czyszczeniu.