HOKERY krzesła barowe

Kuchnia i jadalnia to miejsca, które są najczęściej odwiedzanymi pomieszczeniami w domu przez rodaków. Jesteśmy narodem, który dosyć chętnie stołuje się we własnym domu. Zdecydowanie nie lubujemy się w jedzeniu na mieście. Niemniej jednak, aby gotowanie i spożywanie posiłków było przyjemne, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kuchni i jadalni. Jako, że przed blatem spędzamy sporo czasu, warto zakupić krzesła wysokie kuchenne, które są niezwykle wygodne i praktyczne. 

Wysokie krzesło do kuchni – wprowadź barowy klimat do swojego domu

Hokery to wysokie krzesła kuchenne, odznaczające się metalowymi, długimi nogami. Jeśli wprowadzimy do swojego domu produkty, które kojarzą się na ogół z klimatem baru, mamy szansę stworzyć niepowtarzalny charakter pomieszczeń. Designerski i nowoczesny styl, gdzie zostaną wykorzystane wysokie krzesła barowe, umili czas spędzany na przygotowywaniu potraw, jak i na wspólnych posiłkach.

Gdzie się sprawdzą?

Hoker wysoki stojący przy barze to zdecydowanie cecha charakterystyczna pubów. Bez nich ciężko byłoby nam sobie wyobrazić te miejsca. Obecnie wysokie krzesło barowe to element wnętrza, który gości także w naszych mieszkaniach, na stoiskach targowych, czy też w lokalach gastronomicznych i punktach informacyjnych. W domach zwykle pojawiają się hokery kuchenne. Ich elegancki wygląd sprawia, iż wysokie krzesła kuchenne spełniają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również i użytkową. Wybierając wysokie krzesło, trzeba zwrócić uwagę, aby różnica pomiędzy siedziskiem, a blatem wynosiła maksymalnie 30 cm. Dzięki temu będziemy komfortowo na nich siedzieć. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie hokera?

Stołki tego typu to idealny pomysł na designerską aranżację wnętrza kuchni, czy jadalni. Idealnie sprawdzą się w sytuacji, kiedy mamy w kuchni dosyć wysokie blaty, w wypadku których standardowe krzesła są po prostu niskie. Zanim jednakże zdecydujemy się na konkretne krzesła typu hoker, winniśmy uprzednio sprawdzić, czy będzie się nam wygodnie na nich siedziało, czy nie są zbyt chybotliwe i czy ich wysokość jest odpowiednia. 

Wysokość siedziska 

Pierwsza i zarazem najważniejsza kwestia podczas wyboru hokerów i krzeseł barowych to wysokość ich siedziska. Nazbyt wysokie może sprawić, iż użycie krzesła będzie niewygodne, zaś schodzenie z niego utrudnione, co może być problemem nie tylko dla dzieci, ale także dla osób starszych. Z drugiej jednak strony za niskie krzesło może sprawić, iż nie dosięgniemy do bardzo takiego blatu. Ponadto nie będzie się ono prezentowało już tak ciekawie, jak krzesła barowe z naszego zamysłu. Znakomitym rozwiązaniem mogą być krzesła, mające możliwość regulacji wysokości, co umożliwia ich dopasowanie do wzrostu użytkownika. 

Możliwość obracania i stabilność krzesła barowego

Zawsze zanim zakupimy stołek barowy, warto jest na chwilę na nim usiąść i sprawdzić jego stabilność. Wygodne będą krzesła posiadające możliwość obracania, bez konieczności odsuwania się od blatu. Ciężkie krzesło jest zdecydowanie trudne do przesuwania, poza tym może być przyczyną zarysowania podłogi. Rozwiązaniem, które zwiększa komfort użytkowania będzie podnóżek, dzięki któremu możliwe jest oparcie nóg, a dzięki temu odciążenie kręgosłupa w czasie siedzenia.  

Materiały, z których wykonywane są stołki 

Kolejna istotna kwestia w trakcie dokonywania zakupu stołków barowych to materiały, z których je wykonano. Ważny będzie przede wszystkim materiał wykorzystany na poczet obicia siedziska. Warto wybierać skórę naturalną, albo dobrej jakości tworzywa sztuczne. Nieodpowiedniej jakości tapicerka, albo syntetyczne materiały mogą się szybko przecierać i niszczyć, poza tym będą trudne w utrzymywaniu czystości. 

Hokery do każdego wnętrza

Podczas wybierania krzesła barowego pamiętajmy o tym, ażeby zwrócić uwagę nie tylko na funkcję użytkową krzesła, ale także na wizualną. Nie warto się oszukiwać. Meble umieszczone w naszym mieszkaniu muszą być miłe dla oka. Dzięki różnorodności tego typu krzeseł możemy mieć funkcjonalne, ale i nowoczesne krzesło. 

Lokal urządzony na wzór urbanistycznych wnętrz? Aranżacja w stylu art deco? Fabryczna surowość przestrzeni, a może z nutą hipsterskiego designu? Niezależnie od tego, w jaki sposób planujesz zagospodarować swój lokal, w Kamila Meble znajdziesz nowoczesne hokery, które perfekcyjnie zestroją się z centrum każdego szanującego się obiektu gastronomicznego z barem.

W naszej ofercie posiadamy szereg krzeseł barowych do kuchni, spośród których będziesz mógł wybrać te, które wpasują się w Twoją koncepcję. Znajdziesz u nas hokery barowe regulowane, wyróżniające się opcją optymalizacji wysokości w zależności od aktualnego użytkownika; hokery metalowe i drewniane wysokie, które sprawdzą się jako element wystroju modernistycznego wnętrza; krzesła metalowe i drewniane niskie, które z powodzeniem znajdą swoje zastosowanie przy niższych blatach.