3 nowoczesne nogi do stołów biurowych

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 346

Odpowiednio dobrane nogi do stołu potrafią zupełnie zmienić jego wygląd. Ten dodatek musi zapewniać stabilność i być wysoko funkcjonalny, jednak nie należy zapominać o walorach estetycznych. Nogi do stołów powinny być dopasowane do aranżacji wnętrza oraz nadawać wyjątkowego charakteru pomieszczeniu.

Stalowe nogi w stylu industrialnym 

Stalowe i minimalistyczne nogi do stołów doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach zaaranżowanych w stylu industrialnym. Dzięki nim konstrukcja stołu jest stabilna, a jego wygląd staje się elegancki. Stalowe nogi świetnie prezentują się z drewnianymi blatami, jednakże równie dobrze podkreślą nowoczesność blatów wykonanych ze szkła, czy też kamienia. Metalowe nogi do stołów mogą występować w wielu kształtach i modelach. Do najbardziej klasycznych należą pojedyncze nogi w kształcie kolumny. Dzięki mocnej podstawie i starannemu wykonaniu zapewnia ona wyjątkową stabilność. Innym rozwiązaniem są podstawy stołu w kształcie litery H. Doskonale sprawdzają się w biurach, restauracjach i barach. Ten nowoczesny projekt zapewnia doskonałą równowagę stołu oraz elegancki wygląd konstrukcji. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się nogi w kształcie prostokątów, których jeden dłuższy bok podpiera blat, a drugi podtrzymuje konstrukcję, opierając się o ziemię. Cechują się one dużą wytrzymałością i ciekawym, geometrycznym wyglądem. 

 

Klasyczne drewniane nogi do stołów

Podstawy do blatów wykonane z drewna to świetne rozwiązanie w biurach urządzonych w stylu klasycznym i skandynawskim. Ich naturalna barwa dodaje przytulności i subtelności w aranżacji wnętrza. Jednym z najbardziej popularnych gatunków drewna wykorzystywanych do produkcji tych części mebli jest dąb oraz buk, który cechuje się wyjątkową solidnością i twardością. Nowoczesna noga do stołu z drewna jest trwała i potrafi zachwycić swoją prostotą. Ogromną zaletą nóg drewnianych jest ich naturalność – nie są szkodliwe dla zdrowia i nie powodują alergii. Podstawy drewniane mogą występować w różnych stylach. Te bardziej nowoczesne to proste kolumny o okrągłym lub kwadratowym kształcie. Na rynku dostępne są również nieco bardziej ozdobne modele z rzeźbieniami. Ciekawym rozwiązaniem wprowadzającym oryginalności we wnętrzu są nogi z jednej wypraski, która cięta jest na trzy lub cztery elementy składowe. Ten charakterystyczny detal nadaje stołowi elegancji i nowoczesnego wyglądu.

 

Nowoczesne nogi do stołów z żeliwa

Podstawy żeliwne to bardzo często wykorzystywane elementy w obiektach użyteczności publicznej, w tym w biurach. Ich ogromną zaletą jest korzystna cena i różnorodność. Nogi żeliwne dostępne są w przeróżnych kolorach i kształtach, dlatego doskonale dopasowują się do każdego stylu wnętrza oraz blatu. Stabilność ich konstrukcji zapewniają specjalne, regulowane stopki, które niwelują nierówności podłoża. Nogi do stołów z żeliwa są ciężkie, solidne i wysoko wytrzymałe. Do blatów okrągłych należy wykorzystać podporę 3 nóg, a do blatów prostokątnych 4. Niektóre modele cechują się prostotą, inne zaś mają wysokie walory dekoracyjne, a dzięki małym detalom doskonale wzbogacają wygląd prostych drewnianych blatów. Metalowa konstrukcja pięknie wygląda zarówno w ciemnych kolorach (w czerni i szarościach), jak i w bieli. Nowoczesna noga do stołu z żeliwa to dobre rozwiązanie dla każdego typu wnętrza.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz