Krzesła obrotowe dla chłopca

Krzesła obrotowe dla chłopca

Pokój chłopca uczęszczającego do szkoły czy przedszkola powinien zostać wyposażony w funkcjonalne biurko oraz przypisane mu krzesło biurowe. Odpowiednio przygotowane stanowisko zachęci bowiem młodego człowieka to utrzymywania prawidłowej postawy podczas nauki, odrabiania lekcji, korzystania z komputera, rysowania czy innych aktywności, podczas których istotna jest wygoda i ergonomia. O czym należy zatem pamiętać wybierając fotel do biurka dla chłopca? 

Jaki wpływ ma wybór krzesła biurowego na korzystające z niego dziecko?

Postawa dziecka w wieku szkolnym podlega ciągłemu procesowi kształtowania. Nawet siedzenie ma zatem ogromny wpływ na to, czy młody człowiek będzie miał do czynienia z wadą kręgosłupa, która wpłynie nie tylko na jego wygląd, ale także ogólną kondycję i zdrowie. Nieprawidłowo dobrane krzesło biurowe dla chłopca może stać się także przyczyną dyskomfortu w obrębie mięśni szyjnych czy karku. W przypadku długotrwałej pracy przy komputerze, nauki lub czytania z łatwością doprowadzi również do bólów głowy, trudności z koncentracją i złego samopoczucia. Wybierając fotel do biurka dla chłopca - zarówno klasyczny, jak i obrotowy - warto zatem zwrócić szczególną uwagę na jego parametry i dostosować je odpowiednio do potrzeb przyszłego użytkownika. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesła biurowego dla chłopca?

Krzesło biurowe dla chłopca powinno być przede wszystkim dostosowane do jego wieku i wzrostu. Nie wybieramy zatem foteli z kategorii mebli dla dorosłych, lecz te stworzone specjalnie dla użytkowników o mniejszej posturze - krzesła biurowe dla dzieci. Jeśli stawiamy na krzesło klasyczne, musimy liczyć się z faktem, że będzie ono wymagało częstych zmian - nie pozwoli bowiem na płynną regulację swoich parametrów wraz ze wzrostem swojego użytkownika. Znacznie lepsze będą zatem krzesła obrotowe dla chłopca, które dostosujemy w zakresie wysokości siedziska, wysokości podłokietników i wysokości zagłówka. Prawidłowo dobrane krzesło biurowe dla chłopca powinno zapewnić mu ergonomiczną postawę siedzącą, co znaczy, że stopy dziecka muszą mieć solidne oparcie na podłodze, ramiona muszą być ułożone pod katem prostym względem przedramion, a plecy prostopadle do podłogi. Dobrze jeśli oparcie fotela umożliwia wybór jednej z kilku pozycji, czyli nie tylko kąt prosty, ale także odchylenie o 30 stopni do tyłu i 5 do przodu. Bardzo istotna jest również możliwość regulacji zagłówka, gdyż niewłaściwie podparte mięśnie szyjne mogą powodować dyskomfort i ból karku oraz głowy. Wybierając krzesło do biurka dla chłopca, warto zatem zwrócić uwagę na:

  • stabilność jego konstrukcji,
  • komfort użytkowania, czyli możliwość regulacji oparcia, siedzenia, zagłówka i podłokietników,
  • materiał wykonania, w tym także łatwość czyszczenia tapicerki,
  • design i kolorystykę. 

Krzesło dla chłopca a nastolatka

Krzesło do biurka dla chłopca powinno różnić się od krzesła do biurka dla nastolatka. Młodsze dziecko korzysta bowiem z biurka rzadziej i zazwyczaj służy mu ono przede wszystkim do odrabiania lekcji lub do zabawy. Może być zatem mniej zaawansowane pod względem możliwości regulacji. Powinno natomiast posiadać funkcję blokady kółek, która zapobiegnie niekorzystnej zarówno dla zdrowia i bezpieczeństwa, jak i kondycji samego krzesła zabawie w obracanie się wokół własnej osi. Fotele obrotowe dla chłopca, który więcej czasu spędza przed komputerem powinny pozwalać już na pełną personalizację wielu parametrów, w tym szczególnie wysokości i kąta nachylenia podłokietników - ma to bowiem ogromne znaczenie w kontekście prawidłowego korzystania z myszki i klawiatury. Fotel obrotowy dla chłopca będzie miał naturalnie również zupełnie inny design. Młodsze dziecko ucieszy się z kolorowej grafiki, zaś nastolatek będzie oczekiwał produktu bardziej uniwersalnego i stonowanego. 

Dobry fotel obrotowy dla chłopca to podstawa wyposażenia funkcjonalnego miejsca pracy, nauki i rozrywki. Dobrze dobrany zapewni dziecku właściwą postawę całego ciała, a co za tym idzie pozwoli na komfortowe wykonywanie wielu czynności - bez bólu czy ryzyka rozwoju wad postawy.