Krzesła obrotowe dla chłopca

Krzesła obrotowe dla chłopca

Pokój chłopca uczęszczającego do szkoły czy przedszkola powinien zostać wyposażony w funkcjonalne biurko oraz przypisane mu krzesło biurowe. Odpowiednio przygotowane stanowisko zachęci bowiem młodego człowieka to utrzymywania prawidłowej postawy podczas nauki, odrabiania lekcji, korzystania z komputera, rysowania czy innych aktywności, podczas których istotna jest wygoda i ergonomia. O czym należy zatem pamiętać wybierając fotel do biurka dla chłopca? 

Jaki wpływ ma wybór krzesła biurowego na korzystające z niego dziecko?

Postawa dziecka w wieku szkolnym podlega ciągłemu procesowi kształtowania. Nawet siedzenie ma zatem ogromny wpływ na to, czy młody człowiek będzie miał do czynienia z wadą kręgosłupa, która wpłynie nie tylko na jego wygląd, ale także ogólną kondycję i zdrowie. Nieprawidłowo dobrane krzesło biurowe dla chłopca może stać się także przyczyną dyskomfortu w obrębie mięśni szyjnych czy karku. W przypadku długotrwałej pracy przy komputerze, nauki lub czytania z łatwością doprowadzi również do bólów głowy, trudności z koncentracją i złego samopoczucia. Wybierając fotel do biurka dla chłopca - zarówno klasyczny, jak i obrotowy - warto zatem zwrócić szczególną uwagę na jego parametry i dostosować je odpowiednio do potrzeb przyszłego użytkownika. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesła biurowego dla chłopca?

Krzesło biurowe dla chłopca powinno być przede wszystkim dostosowane do jego wieku i wzrostu. Nie wybieramy zatem foteli z kategorii mebli dla dorosłych, lecz te stworzone specjalnie dla użytkowników o mniejszej posturze - krzesła biurowe dla dzieci. Jeśli stawiamy na krzesło klasyczne, musimy liczyć się z faktem, że będzie ono wymagało częstych zmian - nie pozwoli bowiem na płynną regulację swoich parametrów wraz ze wzrostem swojego użytkownika. Znacznie lepsze będą zatem krzesła obrotowe dla chłopca, które dostosujemy w zakresie wysokości siedziska, wysokości podłokietników i wysokości zagłówka. Prawidłowo dobrane krzesło biurowe dla chłopca powinno zapewnić mu ergonomiczną postawę siedzącą, co znaczy, że stopy dziecka muszą mieć solidne oparcie na podłodze, ramiona muszą być ułożone pod katem prostym względem przedramion, a plecy prostopadle do podłogi. Dobrze jeśli oparcie fotela umożliwia wybór jednej z kilku pozycji, czyli nie tylko kąt prosty, ale także odchylenie o 30 stopni do tyłu i 5 do przodu. Bardzo istotna jest również możliwość regulacji zagłówka, gdyż niewłaściwie podparte mięśnie szyjne mogą powodować dyskomfort i ból karku oraz głowy. Wybierając krzesło do biurka dla chłopca, warto zatem zwrócić uwagę na:

 • stabilność jego konstrukcji,
 • komfort użytkowania, czyli możliwość regulacji oparcia, siedzenia, zagłówka i podłokietników,
 • materiał wykonania, w tym także łatwość czyszczenia tapicerki,
 • design i kolorystykę. 

Krzesło dla chłopca a nastolatka

Krzesło do biurka dla chłopca powinno różnić się od krzesła do biurka dla nastolatka. Młodsze dziecko korzysta bowiem z biurka rzadziej i zazwyczaj służy mu ono przede wszystkim do odrabiania lekcji lub do zabawy. Może być zatem mniej zaawansowane pod względem możliwości regulacji. Powinno natomiast posiadać funkcję blokady kółek, która zapobiegnie niekorzystnej zarówno dla zdrowia i bezpieczeństwa, jak i kondycji samego krzesła zabawie w obracanie się wokół własnej osi. Fotele obrotowe dla chłopca, który więcej czasu spędza przed komputerem powinny pozwalać już na pełną personalizację wielu parametrów, w tym szczególnie wysokości i kąta nachylenia podłokietników - ma to bowiem ogromne znaczenie w kontekście prawidłowego korzystania z myszki i klawiatury. Fotel obrotowy dla chłopca będzie miał naturalnie również zupełnie inny design. Młodsze dziecko ucieszy się z kolorowej grafiki, zaś nastolatek będzie oczekiwał produktu bardziej uniwersalnego i stonowanego. 

Dobry fotel obrotowy dla chłopca to podstawa wyposażenia funkcjonalnego miejsca pracy, nauki i rozrywki. Dobrze dobrany zapewni dziecku właściwą postawę całego ciała, a co za tym idzie pozwoli na komfortowe wykonywanie wielu czynności - bez bólu czy ryzyka rozwoju wad postawy.

 • Krzesło HOMY

  299,00 zł

  Krzesło HOMY

  Wygodny krzesło obrotowe dla dzieci powyżej 10 roku życia. Siatkowe krzesło o tapicerowanym siedzisku i oparciu z siatki. Wygodne, tanie krzesło obrotowe na kółkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Budżetowe krzesło o fajnym wyglądzie.

 • Fotel LEON R19T - PROMO

  715,00 zł

  Fotel LEON R19T

  Wygodne i nowoczesne krzesło Leon wyposażone w mechanizm Tilt z funkcją kołysania się i blokadą w pozycji do pracy oraz podłokietniki R19T - regulowane góra-dół. Fotel LEON to biurowe, obrotowe krzesło do biurka dla dorosłych i młodzieży. Krzesło Leon biurowe wykonane z profilowanej sklejki w całości tapicerowanej. Fotel biurowy posiada szerokie i bardzo dobrze profilowane oparcie.

 • Krzesło KB-2022

  492,00 zł

  Krzesło KB-2022

  Wygodne i nowoczesne krzesło obrotowe do biurka dla młodzieży. Z krzesła młodzieżowego, obrotowego może korzystać nawet osoba dorosła. Nowoczesne krzesło obrotowe do biurka dostępne w 2 kolorach tworzywa: czarne lub białe (jasnosiwe - nie jest to czysta biel). Oparcie krzesła do biurka zostało wykonane z przewiewnej, mocnej siatki w kolorze czarnym.

 • Krzesło PETIT WK+P White

  635,55 zł 669,00 zł

  Krzesło PETIT WK+P White

  Krzesło Petit to kolekcja krzeseł młodzieżowych o ergonomicznym kształcie siedziska dostosowanym do wzrostu użytkownika. Krzesła Petit WH+P White to model w wersji białej z dodatkową opcją o wydłużonej kolumnie, z podnóżkiem oraz ze stopkami (ze względu bezpieczeństwa) - jest to rozwiązanie dla wysoko umieszczonego blatu biurka dla młodszych dzieci. Model dostępny w dwóch rozmiarach kubełka.

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło NODI WS HD

  945,00 zł

  Krzesło NODI WS HD

  Wygodne krzesło NODI WS HD to model obrotowy z regulowanym zagłówkiem o białym tworzywie, siatkowym oparciu z regulowanym podparciem lędźwi góra-dół oraz o tapicerowanym siedzisku w różnych kolorach. Krzesło NODI WS HD został wyposażony w regulowane podłokietniki góra-dół w zakresie 7cm lub regulowane w 3 płaszczyznach (R10) do wyboru, a także synchroniczny mechanizm z możliwością blokady kąta pochylenia oparcia w kilku pozycjach oraz regulację głębokości siedziska. Zastosowany mechanizm Synchro w modelu Nodi WS HD posiada regulację wysuwu siedziska przód-tył w zakresie 5cm. To bardzo przydatna regulacja zarówno dla osób wysokich jak i niskich.

 • Krzesło PETIT WK+P Black

  569,05 zł 599,00 zł

  Krzesło PETIT WK+P Black

  Krzesło Petit to kolekcja krzeseł młodzieżowych o ergonomicznym kształcie siedziska dostosowanym do wzrostu użytkownika. Krzesła Petit WH+P Black to model w wersji czarnej z dodatkową opcją o wydłużonej kolumnie, z podnóżkiem oraz ze stopkami (ze względu bezpieczeństwa) - jest to rozwiązanie dla wysoko umieszczonego blatu biurka dla młodszych dzieci. Model dostępny w dwóch rozmiarach kubełka.

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło NODI WS

  845,00 zł

  Krzesło NODI WS

  Wygodne krzesło NODI WS to model obrotowy o białym tworzywie, siatkowym oparciu z regulowanym podparciem lędźwi góra-dół oraz o tapicerowanym siedzisku w różnych kolorach. Krzesło NODI WS zzostał wyposażony w regulowane podłokietniki góra-dół w zakresie 7cm lub regulowane w 3 płaszczyznach (R10) do wyboru, a także synchroniczny mechanizm z możliwością blokady kąta pochylenia oparcia w kilku pozycjach oraz regulację głębokości siedziska. Zastosowany mechanizm Synchro w modelu Nodi WS posiada regulację wysuwu siedziska przód-tył w zakresie 5cm. To bardzo przydatna regulacja zarówno dla osób wysokich jak i niskich.

 • Krzesło NODI BS

  735,00 zł

  Krzesło NODI BS

  Wygodne krzesło NODI BS to model obrotowy o czarnej podstawie dolnej, siatkowym oparciu z regulowanym podparciem lędźwi góra-dół oraz o tapicerowanym siedzisku w różnych kolorach. Krzesło NODI BS został wyposażony w regulowane podłokietniki góra-dół w zakresie 7cm lub regulowane w 3 płaszczyznach (R10) do wyboru, a także synchroniczny mechanizm z możliwością blokady kąta pochylenia oparcia w kilku pozycjach oraz regulację głębokości siedziska. Zastosowany mechanizm Synchro w modelu Nodi BS posiada regulację wysuwu siedziska przód-tył w zakresie 5cm. To bardzo przydatna regulacja zarówno dla osób wysokich jak i niskich.

 • Krzesło PETIT White

  531,05 zł 559,00 zł

  Krzesło PETIT White

  Krzesło Petit to kolekcja krzeseł młodzieżowych o ergonomicznym kształcie siedziska dostosowanym do wzrostu użytkownika. Krzesło wysokością nie jest dostosowane do standardowej wysokości biurek (czyli około 76cm - będzie do tej wysokości biurka za niskie). Krzesła Petit White o jasnym tworzywie występuje w czterech rodzajach tkanin, do których został przypisany określony sposób wykończenia krzesła. Model dostępny w dwóch rozmiarach i w dwóch kolorach komponentów – czarnym lub białym - zobacz Petit BLack.

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło PETIT Black

  531,05 zł 559,00 zł

  Krzesło PETIT Black

  Krzesło Petit to kolekcja krzeseł młodzieżowych o ergonomicznym kształcie siedziska dostosowanym do wzrostu użytkownika. Krzesło wysokością nie jest dostosowane do standardowej wysokości biurek (czyli około 76cm - będzie do takiego biurka za niskie). Krzesła Petit Black o czarnym tworzywie występuje w czterech rodzajach tkanin, do których został przypisany określony sposób wykończenia krzesła. Model dostępny w dwóch rozmiarach i w dwóch kolorach komponentów – czarnym lub białym.

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło DUO Black

  711,55 zł 749,00 zł

  Krzesło DUO Black

  Krzesło DUO to kolekcja posiadająca parametry ergonomiczne, które odpowiadają za zachowanie prawidłowej postawy siedzącej. Krzesło Duo występuje w czterech rodzajach tkanin i dwóch kolorach komponentów - czarnym lub białym. Szeroki wybór koloru tapicerki sprawia, że model pasuje do każdego wnętrza. Duo dostępne w rozmiarze 5 i 6 posiada regulowane podłokietniki. 

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło DUO White

  778,05 zł 819,00 zł

  Krzesło DUO White

  Krzesło DUO to kolekcja posiadająca parametry ergonomiczne, które odpowiadają za zachowanie prawidłowej postawy siedzącej. Krzesło Duo występuje w czterech rodzajach tkanin i dwóch kolorach komponentów - czarnym lub białym. Szeroki wybór koloru tapicerki sprawia, że model pasuje do każdego wnętrza. Duo dostępne w rozmiarze 5 i 6 posiada regulowane podłokietniki. 

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło UNI OBR

  949,05 zł 999,00 zł

  Krzesło UNI OBR

  Krzesło Uni to model krzesła obrotowego umożliwiający komfortową, wielogodzinną pracę. Posiada miękkie, tapicerowane siedzisko o ergonomicznych parametrach występujące w ośmiu rodzajach tkanin. Regulowane podłokietniki z tworzywa sztucznego umożliwiają optymalne ustawienie wysokości.

  Termin realizacji ok. 21 dni roboczych.

 • Krzesło PERTO

  1 044,05 zł 1 099,00 zł

  Krzesło PERTO

  Krzesło PERTO to ergonomia w eleganckiej formie. Najwyższej jakości tkaniny i podzespoły w połączeniu z precyzyjnym wykończeniem akcentują jego jakość. Model Perto występuję w trzech kolorach podzespołów: czarny, biały oraz chrom. Model posiada regulowane podłokietniki w 2 płaszczyznach: góra-dół i nakładki przesuwane przód-tył.

  Termin realizacji ok. 21 dni roboczych.

 • Krzesło MINISTYLE GTS TS22

  356,21 zł 445,26 zł

  Krzesło MINISTYLE GTS TS22

  Pokój dziecięcy również może być urządzony z klasą! Krzesła Ministyle, przypominające swoim wyglądem standardowe fotele biurowe, idealnie dopasowują się do potrzeb najmłodszych użytkowników i zachęcają do odkrywania świata poprzez efektywną naukę.

  Czas realizacji 21 dni roboczych.

 • Krzesło MINISTYLE TS22 GTP

  391,63 zł 489,54 zł

  Krzesło MINISTYLE TS22 GTP

  Wygodne krzesło dziecięce, krzesło obrotowe dla dziecka o czarnym tworzywie. Krzesło dla dziecka cechuje się dobrym profilem oparcia oraz wyjątkowym kształtem do nowoczesnego pokoju dziecka.  Krzesło Ministyle GTP posiada regulację wysokości oparcia, odsuwu oparcia od siedziska (tzw. głębokość siedziska) oraz regulację wysokości siedziska góra-dół. Krzesło występuje w różnych kolorach tapicerki.