Systemy ruchowe stosowane w krzesłach biurowych i fotelach gabinetowych

 

        Krzesła biurowe czy fotele biurowe odgrywają coraz to większą rolę w zachowaniu prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy biurku. Coraz częściej i dłużej spędzamy czas pracując w pozycji siedzącej przy komputerze czy papierach. Krzesła biurowe, krzesła obrotowe powinny być zatem dobierane stosownie do rozmiarów i budowy ciała użytkownika, jak również pod względem funkcji, które mają pełnić.

 

Ponadto podczas wyboru krzesła biurowego powinno zwracać się szczególną uwagę na dobór systemu ruchowego – czyli tzw. „serca” każdego krzesła biurowego, odpowiadając za dostosowanie krzesła obrotowego do potrzeb użytkownika i długości pracy w pozycji siedzącej.  

 

Kamila Meble oferuje krzesła biurowe obrotowe z 3 poziomami systemów ruchowych zależnie od doboru mechanizmów, w które są wyposażone: 

 

1) SYSTEM KOMFORT - system ruchowy, który zapewnia podstawowe wsparcie podczas siedzenia na krześle biurowym pracowniczym przy jednoczesnej ochronie kręgosłupa. Funkcje te gwarantowane są przez mechanizmy CPT, Tilt oraz Kontakt – obydwa opierają się na systemie permanent contact. 

 

2) SYSTEM RELAX - system ruchowy, który zapewnia podstawowe wsparcie i komfort podczas ruchu w trakcie siedzenia na fotelu gabinetowym. Funkcje te pełni mechanizm Multiblock – zapewniający swobodne odchylanie siedziska wraz z oparciem. 

 

3) SYSTEM ERGO I ERGO PLUS - zaawansowane systemy ruchowe zapewniające ergonomiczne wsparcie ciała użytkownika na krzesłach do biurka oraz dające możliwość „dynamicznego siedzenia”, które jest szeroko rekomendowane przez specjalistów w dziedzinie ergonomii.

Funkcje te pełnią mechanizmy krzeseł biurowych oraz foteli gabinetowych: Active-1, Active-IN, Epron Syncron, Duetto Syncron/MPD 165, Epron Syncron Plus – zapobiegając problemom kręgosłupa i zapewniając poprawną pozycję ciała podczas długich godzin pracy w pozycji siedzącej.

 

Wszystkie podane wyżej mechanizmy zostały opisane już na naszym blogu http://kamilameble.blogspot.com/ . Dlatego jeżeli jest ktoś zainteresowany dokładnym opisem jednego z mechanizmów - proszę o wpisanie jego nazwy w wyszukiwarce na naszym blogu po lewej stronie. Największa oferta - krzesła biurowe do Twojego biura.


Zadbaj o swój i Twojego pracownika kręgosłup - na tym nie powinniśmy oszczędzać!