Podstawy i nogi do stołu, stołów

Każda sztuka ma swoje podstawy. Nie inaczej jest ze sztuką tworzenia mebli, z tym, że ostatnimi czasy można na tę kwestię spojrzeć trochę inaczej. Coraz częściej w ofertach producentów branży meblarskiej pojawiają się podstawy do stołów. Większość produktów wciąż dedykowana jest gastronomii i hotelarstwu, gdyż to one jako pierwsze doceniły genialną prostotę tego rozwiązania. Gotowa podstawa do stołu rozwiązuje wszystkie problemy z wyborem odpowiedniego mebla, dopasowanego do konkretnego wnętrza, na przykład kuchni. Dużo łatwiej wejść w jego posiadanie, jeśli najpierw zdecydujemy się na stelaż do stołu kuchennego, a dopiero potem dopasujemy do niego odpowiedni blat, dostępny na zamówienie w pasującym rozmiarze. Właściciele hoteli, sal konferencyjnych, dużych lokali rozrywkowych czy mniejszego biznesu gastronomicznego najczęściej nie używają już gotowych stołów. Wystarczy zamówić odpowiednią liczbę podstaw i blatów, utrzymanych w konwencji wystroju, i zmontować je według potrzeb na miejscu. Teraz wybrane kształty i rozmiary coraz częściej zachęcają prywatnych użytkowników do naśladowania.

Z czego można zrobić nogi do stołów

Produkty znajdujące się w naszym asortymencie to nie tylko klasyczne nogi do stołów. Oferujemy najróżniejsze kształty, począwszy od tradycyjnych, poprzez sztywne i składane stelaże po efektowne i praktyczne kolumny na różnych bazach, na przykład okrągłych (talerzowych), kwadratowych, krzyżakach lub tzw. "kurzych stopkach". W sklepie Kamila Meble gwarantujemy, że wszystkie nasze stelaże są nie tylko atrakcyjną inspiracją do projektowania przestrzeni, ale także solidnym oparciem dla każdego, kto w przyszłości usiądzie przy blacie. Każda podstawa stołu jest dostępna w trzech wysokościach, które utrwaliły się jako standard w ofercie dla gastronomii: kawiarnianym (obniżona), restauracyjnym (standardowa wysokość) i barowym (podwyższona). Inne wymiary tych elementów, wykonanych i z różnych rodzajów metali (żeliwo, stal malowana proszkowo, drewno, INOX, aluminium), ale także klasycznie, z prawdziwego drewna, zależą od wagi, rozmiaru i kształtu blatu, który będą dźwigać w przyszłości. Jeśli podstawa ma wygląd klasyczny, czteronożny, często jej nogi posiadają możliwość złożenia, co rozwiązuje problemy z miejscami przy stole w przypadku większej imprezy.

Teraz to naprawdę Twój stół

Praktyka pokazuje, że decyzja o wyborze podstawy i blatu zamiast gotowego stołu często ułatwia życie. Wobec trudności, jakie nastręcza znalezienie idealnej wersji najważniejszego mebla w domu, zamiast kosztownych zamówień pod wymiar, można dopasować obie jego części i do siebie, i do otoczenia. Wiele osób wybierze to rozwiązanie, ponieważ coraz częściej sami chcemy decydować, a nawet czynnie uczestniczyć w tworzeniu wystroju naszej przestrzeni. Wybór podstawy stołu jest wówczas krokiem w odpowiednim kierunku, także z tego powodu, że montaż stołowego "dołu" z "górą" jest w zasięgu każdego, kto potrafi operować wkrętakiem i wiertarką. Będzie nam bardzo miło, jeśli zdecydujecie się Państwo uczynić ten krok w sklepie Kamila Meble.