Krzesła obrotowe dla dziewczynki

Krzesła obrotowe dla dziewczynki

Krzesło do biurka dla dziewczynki powinno być odpowiednio dobrane, ponieważ pełni kluczową rolę w prawidłowym rozwoju. Poza tym zapewnia komfort podczas nauki przy biurku, która staje się efektywniejsza. Znakomitym rozwiązaniem jest krzesło obrotowe, a wybór jest obszerny. Dlatego warto zachować kilka zasad, aby zakupić odpowiednie krzesło do biurka dla dziewczynki, które wpłynie również na jej zdrowie.

Dlaczego wybór krzesła dla dziewczynki jest tak ważny?

Krzesła do biurka dla dziewczynki można dostać w wielu kolorach i wzorach. Dlatego warto wybrać barwy, które podobają się dziecku. To sprawi, że chętniej będzie zasiadało do nauki. Jednak najważniejszą funkcją, jakie spełnia fotel do biurka dla dziewczynek jest prawidłowy rozwój fizyczny. W okresie dzieciństwa dochodzi do ważnej fazy w kształtowaniu kręgosłupa. Dlatego prawidłowa pozycja dziecka podczas siedzenia wpływa na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa. Do tego celu niezbędne jest odpowiednie krzesło obrotowe dla dziewczynki, które pełni w pewnym stopniu funkcję ortopedyczną. Prawidłowo wyprofilowane siedzisko i oparcie kształtuje kręgosłup oraz zapewnia wygodę. Materiał wypełniający, odporny na odkształcenia, zapobiega nieprawidłowej pozycji dziecka przy biurku. W przeciwnym razie może pojawić się wada kręgosłupa, która skutkuje również nieprawidłowym rozwojem układu mięśniowego.

Dziecko w fazie rozwoju wykonuje mnóstwo drobnych ruchów podczas siedzenia, które wpływają na rozwój układu ruchowego. Obrotowe krzesło do biurka dla dziewczynki, umożliwia swobodne ruchy. Dzieci często brudzą meble podczas zabaw. Dlatego wysokiej klasy materiał ułatwia czyszczenie oraz jest odporny na przetarcia. Regulowana wysokość fotela i oparcia pozwala dopasować go do wysokości biurka oraz wzrostu, a podłokietniki zapewniają wygodę i stabilizację. Dlatego tak ważny jest wygodny fotel do biurka dla dziewczynek podczas nauki.

Krzesło dla dziewczynki a nastolatki – różnice

Krzesło do biurka dla dziewczynek, podobnie jak dla nastolatek powinno być wygodne i zapewniać komfort podczas siedzenia. Zasadniczą różnicą natomiast jest wyprofilowanie fotela. U małych dziewczynek następuje pierwszy etap kształtowania naturalnej krzywizny kręgosłupa. Natomiast u nastolatek kręgosłup przechodzi przez kolejne fazy kształtowania, przez co krzesło do biurka dla dziewczyn w wieku dojrzewania ma łagodniejsze uwypuklenia oparcia niż krzesło do biurka dla dziewczynek. Ergonomiczne wyprofilowane oparcie znakomicie dopasowuje się do pleców dziecka oraz zapewnia zdrową i wygodną pozycję kręgosłupa. Dlatego wyprofilowanie fotela to pierwsza różnica w wyborze krzesła obrotowego dla małej dziewczynki a nastolatki. Fotel do biurka dla dziewczyn, które są nastolatkami posiada solidniejszą konstrukcję, ze względu na wyższa wagę ciała. Powinien być wyposażony w odpowiedni mechanizm, który chroni przed wywróceniem podczas obracania się. Poza tym regulacja wysokości również ma większy zasięg. Krzesła biurowe dla dziewczynki najczęściej różnią się kolorami i wzorkami od krzeseł nastolatek w wieku dojrzewania, które nie chcą być już postrzegane jako dzieci.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na rynku istnieją krzesła obrotowe dla dziewczynki o różnych wymiarach. Przy wyborze warto zachować kilka zasad. Poza walorami kolorystycznymi trzeba dobrać głębokość siedziska odpowiednią do długości ud dziecka. To sprawi, że plecy będą stabilnie dolegały do oparcia. Natomiast szerokość powinna być dobrana w taki sposób, aby podczas siedzenia po obu stronach ud znajdowało się ok. 10 cm luzu. To zapewni wygodę i nie będzie ograniczało ruchów dziecka. Podobną zasadę trzeba stosować przy wyborze fotela do biurka dla dziewczyn nastoletnich. Kolejnym ważnym elementem jest oparcie. Powinno być dobrze wyprofilowane oraz posiadać opcję pochylania, aby kręgosłup znajdował się w pozycji zgodnej z naturalnymi krzywiznami. Długość oparcia powinna sięgać do końca głowy dziewczynki, aby mogła się oprzeć.

Warto również zwrócić uwagę na podłokietniki, które stabilizują pozycję dziecka podczas siedzenia. Powinny być dobrane w taki sposób, aby mogło swobodnie ułożyć na nich ręce. Tak samo jest przy wyborze fotela obrotowego dla nastolatek. W przypadku krzesła obrotowego dla dziewczynki warto wybrać obicie, które jest odporne na plamy i łatwo się czyści. Istnieją modele foteli z oddychającą tkaniną lub wentylacją. Istotną rolę odgrywają także kółka. Jeżeli fotel będzie ustawiony na twardej podłodze (panele, parkiet, deska, itp.), to idealne sprawdzą się kółka miękkie. Natomiast w przypadku wykładziny warto zakupić fotel w kółkami twardszymi.

Zachowanie powyższych zasad sprawi, że wybór krzesła do biurka dla dziewczynki stanie się łatwiejszy. Dziecko spędza dużo czasu w pozycji siedzącej, dlatego warto zakupić odpowiedni fotel, który będzie również pełnił funkcję ortopedyczną i zapewni prawidłowe kształtowanie się kręgosłupa.

 • Krzesło HOMY

  299,00 zł

  Krzesło HOMY

  Wygodny krzesło obrotowe dla dzieci powyżej 10 roku życia. Siatkowe krzesło o tapicerowanym siedzisku i oparciu z siatki. Wygodne, tanie krzesło obrotowe na kółkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Budżetowe krzesło o fajnym wyglądzie.

 • Krzesło PETIT WK+P White

  635,55 zł 669,00 zł

  Krzesło PETIT WK+P White

  Krzesło Petit to kolekcja krzeseł młodzieżowych o ergonomicznym kształcie siedziska dostosowanym do wzrostu użytkownika. Krzesła Petit WH+P White to model w wersji białej z dodatkową opcją o wydłużonej kolumnie, z podnóżkiem oraz ze stopkami (ze względu bezpieczeństwa) - jest to rozwiązanie dla wysoko umieszczonego blatu biurka dla młodszych dzieci. Model dostępny w dwóch rozmiarach kubełka.

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło NODI WS HD

  945,00 zł

  Krzesło NODI WS HD

  Wygodne krzesło NODI WS HD to model obrotowy z regulowanym zagłówkiem o białym tworzywie, siatkowym oparciu z regulowanym podparciem lędźwi góra-dół oraz o tapicerowanym siedzisku w różnych kolorach. Krzesło NODI WS HD został wyposażony w regulowane podłokietniki góra-dół w zakresie 7cm lub regulowane w 3 płaszczyznach (R10) do wyboru, a także synchroniczny mechanizm z możliwością blokady kąta pochylenia oparcia w kilku pozycjach oraz regulację głębokości siedziska. Zastosowany mechanizm Synchro w modelu Nodi WS HD posiada regulację wysuwu siedziska przód-tył w zakresie 5cm. To bardzo przydatna regulacja zarówno dla osób wysokich jak i niskich.

 • Krzesło PETIT WK+P Black

  569,05 zł 599,00 zł

  Krzesło PETIT WK+P Black

  Krzesło Petit to kolekcja krzeseł młodzieżowych o ergonomicznym kształcie siedziska dostosowanym do wzrostu użytkownika. Krzesła Petit WH+P Black to model w wersji czarnej z dodatkową opcją o wydłużonej kolumnie, z podnóżkiem oraz ze stopkami (ze względu bezpieczeństwa) - jest to rozwiązanie dla wysoko umieszczonego blatu biurka dla młodszych dzieci. Model dostępny w dwóch rozmiarach kubełka.

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło NODI WS

  845,00 zł

  Krzesło NODI WS

  Wygodne krzesło NODI WS to model obrotowy o białym tworzywie, siatkowym oparciu z regulowanym podparciem lędźwi góra-dół oraz o tapicerowanym siedzisku w różnych kolorach. Krzesło NODI WS zzostał wyposażony w regulowane podłokietniki góra-dół w zakresie 7cm lub regulowane w 3 płaszczyznach (R10) do wyboru, a także synchroniczny mechanizm z możliwością blokady kąta pochylenia oparcia w kilku pozycjach oraz regulację głębokości siedziska. Zastosowany mechanizm Synchro w modelu Nodi WS posiada regulację wysuwu siedziska przód-tył w zakresie 5cm. To bardzo przydatna regulacja zarówno dla osób wysokich jak i niskich.

 • Krzesło NODI BS

  735,00 zł

  Krzesło NODI BS

  Wygodne krzesło NODI BS to model obrotowy o czarnej podstawie dolnej, siatkowym oparciu z regulowanym podparciem lędźwi góra-dół oraz o tapicerowanym siedzisku w różnych kolorach. Krzesło NODI BS został wyposażony w regulowane podłokietniki góra-dół w zakresie 7cm lub regulowane w 3 płaszczyznach (R10) do wyboru, a także synchroniczny mechanizm z możliwością blokady kąta pochylenia oparcia w kilku pozycjach oraz regulację głębokości siedziska. Zastosowany mechanizm Synchro w modelu Nodi BS posiada regulację wysuwu siedziska przód-tył w zakresie 5cm. To bardzo przydatna regulacja zarówno dla osób wysokich jak i niskich.

 • Krzesło MINISTYLE White GTP

  367,16 zł 489,54 zł

  Krzesło MINISTYLE White GTP

  Wygodne krzesło dziecięce, krzesło obrotowe dla dziecka o białym tworzywie. Krzesło dla dziecka cechuje się dobrym profilem oparcia oraz wyjątkowym kształtem do nowoczesnego pokoju dziecka.  Krzesło Ministyle White GTP posiada regulację wysokości oparcia, odsuwu oparcia od siedziska (tzw. głębokość siedziska) oraz regulację wysokości siedziska góra-dół. Krzesło występuje w różnych kolorach tapicerki.

  Czas realizacji 21 dni roboczych.

 • Krzesło Cartoons Line GTP Princess

  411,63 zł 514,54 zł

  Krzesło Cartoons Line GTP Princess

  Idealne, wygodne krzesło dla dziecka, krzesło obrotowe do biurka posiada regulację wysokości oparcia oraz głębokość siedziska. Krzesło dziecięce wyposażone w wygodne podłokietniki. Krzesło dziecięce do biurka posiada również regulację wysokości. Krzesła dla dzieci do biurka z serii Cartoons Line.

 • Krzesło Cartoons Line GTP Butterfly

  411,63 zł 514,54 zł

  Krzesło Cartoons Line GTP Butterfly

  Idealne krzesło dla dziecka, krzesło dziecięce do biurka posiada regulację wysokości oparcia oraz głębokość siedziska. Krzesło dziecięce wyposażone w wygodne podłokietniki. Krzesło dziecięce do biurka posiada również regulację wysokości. Krzesła dla dzieci do biurka z serii Cartoons Line.

 • Krzesło Cartoons Line GTP Superstar

  391,63 zł 489,54 zł

  Krzesło Cartoons Line GTP Superstar

  Idealne krzesło dla dziecka, krzesło dziecięce do biurka posiada regulację wysokości oparcia oraz głębokość siedziska. Krzesło dziecięce wyposażone w wygodne podłokietniki. Krzesło dziecięce do biurka posiada również regulację wysokości. Krzesła dla dzieci do biurka z serii Cartoons Line.

 • Krzesło Cartoons Line GTP Pony

  411,63 zł 514,54 zł

  Krzesło Cartoons Line GTP Pony

  Idealne, wygodne krzesło dla dziecka, posiada regulację wysokości oparcia oraz głębokość siedziska. Krzesło dziecięce wyposażone w wygodne podłokietniki. Krzesło dziecięce do biurka posiada również regulację wysokości. Krzesła dla dzieci do biurka z serii Cartoons Line.

 • Krzesło PETIT White

  531,05 zł 559,00 zł

  Krzesło PETIT White

  Krzesło Petit to kolekcja krzeseł młodzieżowych o ergonomicznym kształcie siedziska dostosowanym do wzrostu użytkownika. Krzesło wysokością nie jest dostosowane do standardowej wysokości biurek (czyli około 76cm - będzie do tej wysokości biurka za niskie). Krzesła Petit White o jasnym tworzywie występuje w czterech rodzajach tkanin, do których został przypisany określony sposób wykończenia krzesła. Model dostępny w dwóch rozmiarach i w dwóch kolorach komponentów – czarnym lub białym - zobacz Petit BLack.

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło PETIT Black

  531,05 zł 559,00 zł

  Krzesło PETIT Black

  Krzesło Petit to kolekcja krzeseł młodzieżowych o ergonomicznym kształcie siedziska dostosowanym do wzrostu użytkownika. Krzesło wysokością nie jest dostosowane do standardowej wysokości biurek (czyli około 76cm - będzie do takiego biurka za niskie). Krzesła Petit Black o czarnym tworzywie występuje w czterech rodzajach tkanin, do których został przypisany określony sposób wykończenia krzesła. Model dostępny w dwóch rozmiarach i w dwóch kolorach komponentów – czarnym lub białym.

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło DUO Black

  711,55 zł 749,00 zł

  Krzesło DUO Black

  Krzesło DUO to kolekcja posiadająca parametry ergonomiczne, które odpowiadają za zachowanie prawidłowej postawy siedzącej. Krzesło Duo występuje w czterech rodzajach tkanin i dwóch kolorach komponentów - czarnym lub białym. Szeroki wybór koloru tapicerki sprawia, że model pasuje do każdego wnętrza. Duo dostępne w rozmiarze 5 i 6 posiada regulowane podłokietniki. 

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło DUO White

  778,05 zł 819,00 zł

  Krzesło DUO White

  Krzesło DUO to kolekcja posiadająca parametry ergonomiczne, które odpowiadają za zachowanie prawidłowej postawy siedzącej. Krzesło Duo występuje w czterech rodzajach tkanin i dwóch kolorach komponentów - czarnym lub białym. Szeroki wybór koloru tapicerki sprawia, że model pasuje do każdego wnętrza. Duo dostępne w rozmiarze 5 i 6 posiada regulowane podłokietniki. 

  Termin realizacji ok. 7-10 dni roboczych.

 • Krzesło UNI OBR

  949,05 zł 999,00 zł

  Krzesło UNI OBR

  Krzesło Uni to model krzesła obrotowego umożliwiający komfortową, wielogodzinną pracę. Posiada miękkie, tapicerowane siedzisko o ergonomicznych parametrach występujące w ośmiu rodzajach tkanin. Regulowane podłokietniki z tworzywa sztucznego umożliwiają optymalne ustawienie wysokości.

  Termin realizacji ok. 21 dni roboczych.