Jak ustawić krzesła biurowe, krzesła obrotowe we właściwy sposób?

 

             Jak ustawić krzesło biurowe we właściwy sposób? Pytanie wydaje się oczywiste, aczkolwiek często sprawia duże problemy. Oto parę punktów, wskazówek, na które należy zwrócić uwagę, przy zakupie oraz przy ergonomicznym ustawieniu i użytkowaniu fotela biurowego czy krzesła biurowego.

 

Idealne oparcie – powinno wspierać plecy użytkownika przynajmniej do wysokości łopatek. Jego wypukła część na wysokości lędźwi powinna zapewnić wparcie lędźwiowej części kręgosłupa w każdej pozycji. 

 

Funkcja UP & DOWN – znajduje się w niektórych krzesłach biurowych, umożliwia regulację wysokości oparcia i wysokości wsparcia lędźwi w wyjątkowo łatwy sposób, bez konieczności wstawania z krzesła obrotowego. Wystarczy delikatnie (najlepiej) dwoma rękoma podnieść oparcie ku górze.

 

Kąt odchylenia oparcia – powinien być dostosowany do aktualnie wykonywanej pracy. W każdej pozycji oparcie powinno wspierać odcinek lędźwiowy.

 

Dynamiczne oparcie – zapewnia stabilne wsparcie kręgosłupa podczas ruchu w pozycji siedzącej, jest niezbędne przy wielogodzinnej pracy. Pozwala na utrzymanie właściwej postawy ciała podczas pracy czy relaksu.

 

Wsparcie ramion na podłokietnikach – redukuje obciążenie kręgosłupa i ramion. Podłokietniki w krzesłach biurowych wraz z regulacją wysokości zapewniają utrzymanie kąta 90° pomiędzy barkiem, a przedramieniem. Co zapobiega tzw. zaokrąglaniu się pleców, i pozwala uniknąć "garba" w przyszłości.

 
Regulacja podłokietników - pozwala na dopasowanie ich wysokości do wzrostu użytkownika; horyzontalne przesuwane nakładki (przód – tył) pozwalają dopasować odległość podłokietników od biurka będącego wsparciem dla przedramion użytkownika podczas pracy.

 

Dogodna wysokość siedziska – wysokość siedziska powinna pozwalać na stabilne położenie stóp na podłodze przy równoległym ułożeniu ud w stosunku do podłogi. Wraz z optymalną regulacją wysokości siedziska pomiędzy udem a podudziem powinien być zachowany kąt prosty (90°).

 

Optymalna głębokość siedziska – gwarantuje wsparcie od 2/3 do 3/4 długości ud. Pomiędzy przednią krawędzią siedziska i częścią podkolanową powinna być zachowana 2cm odległość, która chroni przed zmęczeniem i bólem nóg.

Dodatkowa opcja regulowanej głębokości siedziska pozwala na dopasowanie go do potrzeb prawie wszystkich potencjalnych użytkowników.

 

 

Mam nadzieję, iż parę z tych punktów dopasują sobie Państwo do własnych potrzeb i już nigdy nie będą Państwo narzekać na zakupione krzesło biurowe. :)

 

 

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Kamila Meble

 

E-mail: info@kamilameble.pl

www.kamilameble.pl