Elegancka i przyjazna recepcja, poczekalnia - to plus dla firmy

Autor: Kamila Meble Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 164

Porównując poczekalnie czy recepcje, kiedy przyjdzie nam poczekać kilkanaście minut czy nawet godzin, możemy zauważyć, że kiedyś były one nudne, przytłaczające. Obecnie widzimy w nich duże zmiany - są one kolorowe, jasne lub ciemne, o nowoczesnych kształtach. Recepcja to przede wszystkim miejsce, gdzie nasz kontrahent, klient, gość hotelowy stawia pierwsze kroki. Zatem powinno być to wnętrze eleganckie, stanowiące naszą wizytówkę. Pomieszczenie, które zaprasza do odwiedzin i zachęca nas do postawienia kolejnych kroków. Przecież nie od dziś wiadomo, iż liczy się pierwsze wrażenie.

Estetyczne i funkcjonalne - czy takie powinny być?

Na początku zastanówmy się jakie funkcje powinna spełniać nasza poczekalnia czy recepcja. Czy nasza recepcja będzie połączona z poczekalnią, czy tylko znajdzie się miejsce na ladę recepcyjną? Klienci najczęściej decydują się na połączenia tych dwóch zagadnień czyli – recepcja i poczekalnia w jednym połączonym wnętrzu. Istotne by odwiedzające nas osoby już od chwili przekroczenia progu pomieszczenia naszej firmy wiedzieli, że znajdują się wśród profesjonalistów. Na zaufanie bowiem trzeba sobie zapracować i składa się na to wiele czynników i jednym z nich jest odpowiednie zaprojektowane i uzupełnione wnętrze. Wspominając o recepcji kojarzy się ona z ladą recepcyjną, gdyż stanowi ona główne wyposażenie tego miejsca. W tym miejscu ważny jest także ergonomiczny fotel oraz regały na dokumenty. Lada recepcyjna to nic innego jak miejsce dowodzenia, a obok niej jest występuje strefa dla tak zwanych "oczekujących". Zazwyczaj wyposażana jest w takie elementy jak - sofa, stylowe fotele i stolik kawowy, a na stoliku można zaprezentować firmowe katalogi, jako formę promocji naszej działalności.

Lada recepcyjna, sofa, fotele a także stoliki kawowe

Duże biurko z nadstawkami, czyli tzw. lada to nasz główny wystrój, dlatego bardzo ważny jest jej odpowiedni wybór. Najlepsza będzie składająca się z kilku modułów co pozwoli nam na wstawienie jej w naszą przestrzeń, a wiemy, że bywają one w różnych kształtach i wymiarach. Dostępne są lady prostokątne i rogowe. Posiadamy w swoim asortymencie modele składające się z kilku elementów, nadstawek itd. Górne i dolne części łączą się ze sobą, by stworzyć naszą wymarzoną ladę do poczekalni. Dodatkowo lady są klasyczne w swojej formie i do tego eleganckie. Można wybrać jeden z kilkunastu kolorów płyty meblowej. Co ważne! Wybór lady recepcyjnej musi być spójny z resztą pomieszczeń i tworzyć jedną wspólną całość.

Zatem naszą ladę już mamy, więc czas usiąść przy niej i wybrać ergonomiczny fotel, aby spędzać w nim wygodnie dłuższy czas. Ergonomiczne krzesło powinno posiadać profilowane oparcie, wygodne siedzisko i regulowane podłokietniki. Jeżeli zależy nam także na podparciu głowy to niezbędny będzie także zagłówek. Fotele z siatkowym oparciem prezentują się nowocześnie i elegancko, a materiał pozwala na szybką i cyrkulację powietrza. Uwagę zwraca m.in. fotel LEVEL BS HD, fotel Ergohuman Plus Elite BT czy fotel MaxPro BS HD marki Grospol z innowacyjnym systemem ruchu oparcia, który zapewnia wielopłaszczyznowe wsparcie plecom użytkownika. W Kamilameble.pl foteli obrotowych jest bardzo dużo i każdy może dobrać odpowiedni model, który spełni odpowiednia oczekiwania.

Nasz miejsce dowodzenia to także pomieszczenie, gdzie przechowujemy dokumenty firmowe. Segregatory biurowe wówczas możemy przechowywać na regałach albo w szafach biurowych. Miejsce dokumentów powinno być przede wszystkim niewidoczne dla innych osób, a jednocześnie łatwo dostępne dla personelu. Szafy czy regały - szerokie i stabilne.

Strefa relaksu – czyli poczekalnia dla odwiedzających

Ostatnim krokiem do wyposażenia naszej recepcji są meble dla gości. Jest to również bardzo ważne miejsce, co centrum dowodzenia - nafotel_sofa_Dallassza recepcja. W mniejszym wnętrzu wystarczy nieduży stolik kawowy i krzesła - zazwyczaj ustawione w rzędzie, a w większym pomieszczeniu idealne będą fotele, sofa dwuosobowa czy sofa trzyosobowa oraz stolik. Miejsce to powinno zapewnić komfort, bezpieczeństwo i wygodę. Dobrze jest wykorzystać zestawy mebli tj. meble z jednej serii - sofa i fotel. Zarówno wykonywane w skórze jak i tapicerce materiałowej, jak na przykład: komplet VERSO - fotel Verso i sofa VERSO prezentują się niezwykle elegancko, a całości uzupełni stylowy stolik kawowy.Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz