Jak wyposażyć wnętrze biura - kilka wskazówek

Autor: Kamila Meble Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 263

Wnętrza biura - pierwsza myśl? Praca! Bezpardonowo kojarzy się z pracą. Jest to także miejsce naszych spotkań, a interakcja jaka zachodzi między osobami oraz wymiana zdobytych doświadczeń pozwala na zaistnienie wyjątkowych pomysłów, które warto wprowadzić do rzeczywistości. Natomiast nie zawsze mamy w biurze wystarczająco dużo miejsca, by stworzyć miejsce do spotkań. Mimo to polecamy stworzenie takiego wnętrza, aby miejsce spotkań było w każdej firmie.

Krzesło 2me 4L ARM firmy Nowy Styl

Spotkania formalne – sale konferencyjne

W dawnych czasach do spotkań wystarczyło jedynie krzesło i biurko. W obecnych czasach spotkania te biznesowe jak i pracownicze odbywają się w inny sposób i wymagają innych standardów. Każda osoba pracująca powinien posiadać własne miejsce komfortu i wypoczynku, choć na chwilę. W biurach powinny powstawać tego typu miejsca, gdzie razem z innymi możemy choćby przeanalizować raporty, utworzyć spotkanie z kontrahentami czy wspólnie pracować i podejmować decyzje nad kolejnymi projektami. Do takich właśnie zadań mają służyć sale konferencyjne. Nad tego typu wnętrzem warto pomyśleć i dokładnie je zaaranżować, ponieważ to ono będzie wizytówką naszej firmy. W tym miejscu będą toczyć się biznesowe negocjacje i spotkania z kluczowymi klientami. Taka przestrzeń musi mieć w sobie to "coś", abyśmy z chęcią i uśmiechem, a także podziwem wchodzili do takiego wnętrza. Ważne będą ergonomiczne fotele biurowe, wizualnie najkorzystniej w skórze, bo ona świadczy o prestiżu firmy. Mogą być także eleganckie i wysublimowane krzesła na płozach, które zwiększają komfort siedzenia. Dość istotnym aspektem jest wyposażenie tych krzeseł w podłokietniki, które pozwalają nam wygodnie ułożyć i oprzeć ręce co pozwala przede wszystkim odprężyć napięte mięśnie pleców. Poza fotelami czy krzesłami kolejnym ważnym meblem jest duży i reprezentacyjny stół, a pozostałą całości wnętrza uzupełnią szafy biurowe lub regały. Pamiętajmy, że meble powinny być funkcjonalne, ale i mobilne, najlepiej w stonowanych kolorach.

Biurowa strefa komfortu i relaksu

Podobno jak to mówią w obecnych czasach - "nie samą pracą człowiek żyje", czy tak jest czy po prostu inaczej nie potrafimy i każdy z nas za czymś goni. by mieć lepiej, by mieć więcej... cóż... trudno się z tym mimo wszystko nie zgodzić. Przede wszystkim w dużych firmach i ich nowoczesnych biurach coraz bardziej istotne stają się tzw. wydzielone strefy relaksu, miejsca często nieformalnych spotkań. Takie miejsce ma pozwolić na chwilę relaksu, złapania oddechu, zredukowania stresu. Takie miejsce, taka nazwę to biurowa strefa relaksu ma sprzyjać i sądzę, że sprzyja efektywnej pracy. Dla takiego miejsca zazwyczaj wydziela się osobne pomieszczenie, które sprzyja wyciszeniu. Ale! Nim będzie relaks, komfort czy wyciszenie, musimy to miejsce zaaranżować i wyposażyć. Jak to zrobić? Główną rolę odegrają tu lekkie sofy i fotele i stoliki kawowe. Taka strefa komfortu, oczywiście z ekspresem do kawy czy herbaty pozwoli się odprężyć i nabrać chęci do dalszej pracy. W takim wnętrzu polecamy bardziej zdecydowane kolory. 

Sofa Platinium R33

Modele niezbędne do wyposażenia miejsc spotkań w biurze spotkasz na KamilaMeble.pl. W tym celu meble zobaczysz w kategoriach takich jak: Sofy i fotele do poczekalni, Krzesła konferencyjne czy Meble biurowe – wszystko w jednym miejscu.

Sofa SIGMA S33

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz