Blaty do stołu laminowane czy melaminowe?

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 736

Blaty należą do podstawowych elementów konstrukcyjnych stołów, które znajdują swoje miejsce w wielu pomieszczeniach domowych m.in. salonach, kuchniach, tarasach, czy biurach. Wybór odpowiedniego blatu często jest niemałym wyzwaniem. Obecnie na rynku możemy znaleźć warianty różniące się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane, fakturą, a także wzorem. Przy selekcji modeli warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność. Jednymi z najczęściej wybieranych blatów są laminowane oraz melaminowe. Czym się różnią i jaką spełniają funkcję? Przeczytaj nasz artykuł, żeby się dowiedzieć!

Blaty laminowane - czym się charakteryzują?

W przypadku biur jednymi z częściej wybieranych blatów są laminowane. Swoją popularność zawdzięczają wyjątkowej trwałości. Na rynku możemy znaleźć blaty laminowane o wysokiej jakości wykonania, które z pewnością posłużą nam długie lata. Wykonywane są o one w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu możemy wybrać dokładnie taki model, jaki nam odpowiada oraz pasuje do naszego wnętrza. Sposób, w jaki wykonuje się blaty laminowane kwadratowe, czy okrągłe, zapewnia im wyjątkową trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Mimo swojej solidności pozostają one subtelne, estetyczne i eleganckie, dzięki czemu idealnie nadają się różnego rodzaju pomieszczeń i potrafią stanowić dopełnienie designu danego wnętrza. Blaty te są łatwe w codziennym utrzymaniu czystości, a laminowanie nie wyklucza używania środków myjących. Warto podkreślić zaletę, jaką jest atrakcyjna cena w stosunku do jakości wykonania. Blaty laminowane są zdecydowanie korzystniejsze cenowo od blatów innego typu, które często bywają kilkukrotnie droższe, a nierzadko bywają przy tym znacznie bardziej pracochłonne i trudniejsze w codziennym utrzymaniu. 

Czy warto zdecydować się na blaty do stołu melaminowe?

Kolejnymi z najczęściej wybieranych blatów przez klientów są blaty melaminowe. Pod nazwą tą kryją się produkty, które zostały wykonane z materiału, jakim jest melamina. Substancja ta jest bardzo trwała, ponieważ charakteryzuje się tym, iż jest trudno palna, odporna na działanie szkodliwych dla trwałości blatów czynników, takich jak woda, wysoka lub niska temperatura i światło. Proces tworzenia blatu melaminowego składa się z pokrycia płyt wiórowych okładziną melaminową, którą jest żywica melaminowa. Dużą zaletą tych produktów, podobnie jak w przypadku blatów laminowanych jest korzystny stosunek ceny do trwałości i jakości wykonania. Pomimo stosunkowo niskich cen są one niezwykle eleganckie i designerskie. Najczęściej wybierane są do miejsc użytku publicznego, biur, kawiarni, restauracji, ale także domów i mieszkań. Blaty melaminowe wykonywane są w najróżniejszych kształtach, posiadają szerokie warianty wielkości i grubości, a także możemy wybierać pośród różnych kolorów. Wszystko to sprawia, że łatwo wybrać odpowiedni blat do stylu i aranżacji naszego wnętrza oraz indywidualnie dostosować produkt do naszych potrzeb. Klienci, którzy poszukują blatów odporny na wysoką temperaturę i zadrapania, a także takich, które będą jednocześnie łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji, decydując się na produkty melaminowe, nie będą rozczarowani ze swojego wyboru.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz