Czym kierować się przy wyborze krzeseł konferencyjnych?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 207

Zanim zastanowimy się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru owego elementu umeblowania, warto pomyśleć, dlaczego w ogóle należy przykładać do tego szczególną wagę. Fotele konferencyjne, jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się w salach konferencyjnych. Trudno wyobrazić sobie bardziej reprezentacyjne miejsce w firmie - jedynie gabinet prezesa mógłby konkurować o to miano, jak równy z równym. Wszakże to w tym pomieszczeniu odbywa się większość najważniejszych spotkań z zewnętrznymi podmiotami, czy narad wewnętrznych. W związku z tym jest ono wizytówką firmy, bezpośrednim kreatorem wizerunku. Na podstawie tego, jak wygląda, tworzy się w głowie obraz całej organizacji i jej ocenę. Dlatego też należy szczególnie zadbać o wygląd - w tym mebli. To jednak nie wszystko - warto zastanowić się, z jakim elementem sali gość ma największy kontakt. Jest to oczywiście krzesło konferencyjne. Zważając więc na to, że samopoczucie wpływa na podejmowane decyzje, można powiedzieć, że przebieg danego spotkania jest w dużej mierze uzależniony właśnie od krzeseł!

Krzesła konferencyjne - na co zwrócić uwagę pod względem wyglądu...

Pierwszym, absolutnie podstawowym warunkiem, jest estetyka. Zdecydowanie się na najdroższe modele wcale nie jest konieczne (chociaż warto mieć na uwadze to, że wprawne oko często już na pierwszy rzut oka rozpozna cenę), natomiast niezbędna jest "klasa". Krzesła do sali konferencyjnej muszą cieszyć oko swym wyglądem. Estetyka jest kwestią dość względną, więc nie możemy dać w tej kwestii jednoznacznych wskazań. Sugerujemy jednak, aby pamiętać o tym, że w większości branż lepiej będzie zdecydować się na coś "bezpiecznego". Ekstrawagancja wprawdzie może być zapamiętana o wiele bardziej, niż coś neutralnego. Jednakże pamięć ta może przybrać zarówno pozytywną, jak i negatywną postać. Nie potępiamy jednoznacznie chęci wyróżnienia się, jednakże jest to dobry pomysł w takich sytuacjach, gdzie stawia na to cała kultura firmy, a ofertę kieruje się do kontrahentów, po których można spodziewać się nietypowych upodobań estetycznych, albo przynajmniej dużej akceptacji dla takowych. 

Co jest ważne, jeśli chodzi o komfort?

Bardzo miłym jest piękny wygląd krzesła, lecz na niewiele się zda, jeżeli nie będzie ono wykonywało swego podstawowego zadania - bycia siedziskiem. Wygoda jest czymś, czego nie można pominąć. Generalnie, fotele renomowanych marek powinny cieszyć komfortem. Może wydawać się, że krzesła twarde są mniej wygodne - nie jest to jednak prawdą. Twardość krzesła wpływa raczej na poczucie swobody - fotel, w którym można się "zapaść" jest bardziej niezobowiązujący, z kolei sztywność tworzy atmosferę formalną i podniosłą. Jeżeli spodziewamy się spotkań naprawdę długich, wskazane jest, by wybór padł na krzesła konferencyjne z podłokietnik, które w takich okolicznościach sprawdzą się najlepiej. Mówiąc o komforcie nie można jednak zapomnieć o wygodzie jeszcze jednej osoby - kupującego, a konkretnie: jego portfela. Pod tym względem konieczny jest po prostu rozsądek, który z jednej strony pozwoli zaoszczędzić, z drugiej jednak strony, uchroni przed popadnięciem w skąpstwo - które odbije się na wyborze produktu, a co za tym idzie, na odbiorze sali konferencyjnej przez innych.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz