Dlaczego warto zainwestować w krzesła specjlaistyczne?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 139

Podstawą bezpieczeństwa pracowników w przestrzeniach przemysłowych, są dobrze zaprojektowane stanowiska, dostosowane do konkretnych potrzeb i zadań. Niezależnie od tego, czy praca wykonywana jest przy stole, biurku czy specjalistycznych maszynach, warto zadbać o odpowiednie siedzisko, które sprawdzi się najbardziej w wymagających warunkach. Krzesła przemysłowe stanowią doskonałe rozwiązanie we wszystkich zakładach przemysłowych, gdzie liczy się zdrowie i komfort pracowników.

Ergonomia miejsca pracy, a krzesła przemysłowe

Podczas prac przemysłowych, długotrwała pozycja stojąca może być powodem różnego rodzaju schorzeń i chorób, a także wpływać na wydajność pracowników. Specjaliści z dziedziny ergonomii zgodnie dowodzą, że istotą bezpieczeństwa podczas pracy, jest dobrze zaprojektowane stanowisko, odpowiadające potrzebom konkretnych czynności. Z uwagi na rolę dostosowania krzesła przemysłowego do miejsca pracy, kluczowa przy jego wyborze, jest możliwość regulacji. Zgodnie z zasadami ergonomii, krzesło powinno bym tak dostosowane, by w stawach kolanowym i biodrowym zachować kąty proste.

Zalety krzeseł przemysłowych w zakładach pracy

Krzesła przemysłowe stanowią doskonałe uzupełnienie każdej przestrzeni roboczej, z uwagi na dostosowanie do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach. Takie rozwiązania posiadają liczne korzyści, dlatego nie brakuje ich w najlepszych firmach, w których komfort i bezpieczeństwo pracowników ma ogromne znaczenie. Wymieniając najważniejsze zalety krzeseł przemysłowych, nie należy zapominać o tym, że rozwiązania te cechują się: 

  • możliwością dostosowania do użytkownika, 
  • prostotą utrzymania w czystości,
  • mobilnością z uwagi na kółka, 
  • dyskrecją (wyeliminowanie hałasu związanego z przesuwaniem)
  • wygodnym siedziskiem (w zależności od potrzeb są one profilowane lub nie), 
  • wysoką wytrzymałością.

Krzesło przemysłowe - z oparciem czy bez?

W ofercie krzeseł przemysłowych, znaleźć można różnego rodzaju modele, w tym przede wszystkim taborety, ale też krzesła posiadające oparcie lub inne elementy budowy. Wybór odpowiedniego siedziska zależy przede wszystkim od charakteru pracy przy konkretnym stanowisku. W przypadku długotrwałej pracy w jednej pozycji, doskonałym rozwiązaniem będą krzesła posiadające wsparcie pod plecy. Takie modele utrzymują ergonomiczną postawę, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie i komfort pracowników, a zatem sprzyja ich wydajności. 

Krzesła przemysłowe typu taboret idealnie sprawdzają się przy stanowiskach, w których istotna jest większa mobilność. Dzięki takim rozwiązaniom, pracownik bez wstawania z krzesła będzie mógł swobodnie się obrócić. Te modele zajmują też znacznie mniej miejsca, więc są doskonałą alternatywą dla mniejszych zakładów pracy.

Jak wybrać krzesło przemysłowe?

Wybór konkretnego modelu krzeseł przemysłowych nie jest łatwy, dlatego przed podjęciem takiej decyzji, warto jasno określić swoje wymagania. Istotnym czynnikiem podczas wyboru powinien być charakter pracy danego zakładu, ale też jego metraż i przestrzeń przeznaczona poszczególnym stanowiskom. Z uwagi na wymogi ergonomiki, krzesło przemysłowe powinno mieć regulowaną wysokość, aby można je było dopasować do wzrostu różnych pracowników. W zależności od żądanej mobilności, wybrać można krzesła na kółkach lub takie, które stabilnie stoją w jednym miejscu, jednocześnie pozwalając na obrót o 360 stopni. Materiały, z jakich wykonane są siedziska, powinny być wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Wiele osób ceni sobie modele posiadające dodatkowe podnóżki, które doskonale sprawdzają się w szczególności, przy wysokich krzesłach, w których stopy nie spoczywają na podłożu. 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz