Fotel ergonomiczny Deal - model do zadań specjalnych

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 48

Za biurkiem spędzamy zatrważająco dużo czasu. Praca, nauka, czas wolny - wiele godzin w pozycji siedzącej. Może to wywrzeć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza kondycję kręgosłupa. Aby zminimalizować ryzyko zwyrodnień tej jakże istotnej części naszego ciała, należy zainwestować w wysokiej jakości, odpowiednio wyprofilowane krzesło do biurka. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się fotelowi Deal, który zalicza się do rodzaju produktów ergonomicznych.

Mechanizm Synchron

Fotel biurowy Deal wyposażony jest w mechanizm Synchron. Umożliwia on dostosowanie krzesła, z którego się korzysta do własnych potrzeb i preferencji. Mechanizm ten pozwala na odchylenie oparcia fotela pod preferowanym kątem lub swobodne bujanie. Jest do rewelacyjna funkcja, zapewniająca możliwość przyjęcia nie tylko odpowiedniej pozycji podczas pracy przy biurku, ale także optymalne odchylenie w celu maksymalnego relaksu.

fotel deal

Regulowany zagłówek

Regulacja zagłówka zastosowana w fotelu Deal pozwala na idealne ustawienie jego wysokości oraz kąta pochylenia. Podczas siedzenia niezwykle ważne jest podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Nie tylko w części lędźwiowej, ale także szyjnej. Regulowany zagłówek z powodzeniem zapobiega pojawieniu się dolegliwości bólowych podczas siedzenia, czy to u osób pracujących w biurze czy uczniów spędzających godziny nad książką. Przynosi ulgę przeciążonemu karkowi i szyi.

Regulowana wysokości i głębokości siedziska

Regulacja wysokości siedziska jest jedną z najważniejszych regulacji w krześle biurowym, ponieważ zapobiega zaokrąglaniu się pleców, co pozwala uniknąć deformacji kręgosłupa w przyszłości. Odpowiednia wysokość siedziska sprawia, że stopy osoby siedzącej mogą spoczywać swobodnie na podłodze, natomiast kolana są zgięte pod kątem 90 stopni. Istotne też jest, że fotel ergonomiczny Deal posiada regulację głębokości siedziska, co nie jest powszechne w tego typu produktach. Regulacja głębokości nie tylko zapobiega schorzeniom kręgosłupa, ale także jest warunkiem wręcz koniecznym w przypadku osób cierpiących na bóle pleców.

Podparcie lędźwiowe

Podparcie lędźwiowe jest jednym z ważniejszych elementów fotela biurowego. Model Deal został wyposażony i w ten element. Elastyczne podparcie lędźwiowe zastosowane w krześle Deal umożliwia przybranie odpowiedniej pozycji podczas siedzenia przy biurku. Niewłaściwa postawa powoduje bowiem, że dochodzi do znacznych przeciążeń pięciu kręgów dolnej części kręgosłupa. Fotel z podparciem skutecznie zapobiega bólom oraz zwyrodnieniom w tych okolicach.

Regulacja podłokietników

W fotelu Deal znajdują się podłokietniki 3D, które regulowane są w trzech płaszczyznach. Pozwala to w sposób optymalny zachować prawidłową postawę ciała. Regulowane podłokietniki 3D umożliwiają odciążenie nadgarstków oraz podparcie łokci w taki sposób, aby ręce nie opadały zbyt nisko i nie obciążały mięśni pleców. Jest to świetna propozycja dla miłośników gier komputerowych.

Oddychający materiał

Ostatnią kwestą, która nie wpływa może na zdrowie, ale zdecydowanie poprawia komfort zwłaszcza podczas wielu godzin spędzanych za biurkiem jest materiał. W fotelu ergonomicznym Deal został zastosowany świetnej jakości, wytrzymały materiał. Do wyboru są dwie wersje - w pierwszej siedzisko pokryte zostało w pełni przewiewną i odporną na ścieranie tkaniną, w drugiej przewiewną siatką.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz