Jak dobierać ergonomiczne krzesła specjalistyczne do pracy?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 128

Higiena, ergonomia i wysoka użyteczność. To trzy główne aspekty, o jakie musimy zadbać wyposażając się w krzesła do pracy na stanowiskach specjalistycznych. Prowadzenie badań i doświadczeń wymaga od nas skupienia, precyzji oraz przestrzegania odgórnie określonych standardów. Przy wybieraniu rozwiązań tego rodzaju w pierwszej kolejności powinniśmy stawiać na praktyczność. Dowiedz się jak dobierać ergonomiczne krzesła specjalistyczne do pracy w taki sposób, aby były dopasowane do danych okoliczności.

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesła specjalistyczne?

Wybierając krzesła specjalistyczne możemy mieć wrażenie, że większość z nich nie różni się od siebie w znaczącym stopniu. Gołym okiem możemy dostrzec podobieństwo w wyglądzie, jednakże po bliższym spojrzeniu uwydatniają się charakterystyczne różnice. Ogólnymi cechami wspólnymi wszystkich modeli są: wysoka ergonomia, zastosowane przy produkcji materiały, a także sposób działania mechanizmów. Czym więc możemy kierować się w trakcie zakupów? Oto lista najistotniejszych wyróżników:

  • rodzaj krzesła - bez oparcia: taboret lub hoker; z oparciem - krzesło,
  • wykorzystany materiał - najczęściej poliamid, pianka poliuretanowa,
  • obecność wzmocnienia np. włóknem szklanym,
  • antystatyczność - jest szczególnie istotna w środowisku, gdzie mamy do czynienia z elektroniką,
  • sposób regulacji wysokości siedziska i jego skok/płynność - najczęściej stosuje się podnośniki pneumatyczne ze względu na wysoką odporność na zużycie,
  • sposób regulacji odchylenia siedziska i maksymalny kąt - w tańszych modelach najpowszechniejszy jest mechanizm CPT, w droższych spotkamy mechanizm dźwigniowy,
  • średnica podstawy i wykorzystane do niej materiały - najczęściej chromowana stal,
  • obecność podnóżka i możliwość jego regulacji - warto rozważyć, jeśli zależy nam na dodatkowej wygodzie,
  • sposób umiejscowienia krzesła - na kółkach twardych/miękkich lub stopkach,
  • wymiary - od nich zależna jest wysokość i szerokość siedziska.

Przedział cenowy poszczególnych krzeseł jest bardzo zbliżony. Najtańsze są taborety, bo zakupimy je już w cenie około 150 zł. Nieco droższe są taborety o wyprofilowanym kształcie siodła - za te przyjdzie zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej. Przy budżecie 250 zł na krzesło możemy myśleć o hokerach i krzesłach z oparciem. Sprawdź ofertę pod adresem https://kamilameble.pl/16-krzesla-laboratoryjne.

Krzesła przemysłowe dla osób pracujących w laboratorium

Nowoczesne laboratoria są pełne innowacji, których rezultatem jest dynamiczny rozwój przemysłu żywnościowego, farmaceutycznego, biotechnologicznego czy chemicznego. Sektor badawczy wymaga dbałości o szczegóły, o jakich rzadko kiedy myślimy w innych branżach. Kurz, brud czy drobinki niepożądanych substancji to czynniki, jakie musimy wykluczyć, aby uzyskać prawidłowe wyniki badań. Krzesła przemysłowe to świetny sposób na zabezpieczenie się przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami i doprowadzenie środowiska do trwałego porządku.

Krzesła przemysłowe przez swój charakterystyczny wygląd są proste, kompaktowe, a przez to łatwe w utrzymaniu. Ich wyczyszczenie zajmuje nawet kilkanaście sekund. Ich zakup przekłada się nie tylko na oszczędność czasu, ale też zwiększenie użytkowej przestrzeni. Starannie dobrane do potrzeb personelu krzesła przemysłowe są zarówno niezbędnym, jak i podstawowym elementem profesjonalnie wyposażonego laboratorium.

Trzeba pamiętać, że zakup sprzętu specjalistycznego to odpowiedzialne zadanie. Aby być pewnym jakości dostarczonych rozwiązań, poza samymi parametrami, należy mieć na uwadze przyznane atesty. Niemniej ważna jest gwarancja producenta, której okres powinien wynosić co najmniej 24 miesiące.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz