Jak otworzyć kontener biurowy bez klucza?

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 118

Zamki i zatrzaski, jakie stosowane są w kontenerach biurowych, ze względu na swój mechanizm, nierzadko ulegają uszkodzeniom. Często więc można spotkać się z sytuacją, w której awaria zamka nie pozwala na otwarcie szafki lub też całkowicie blokuje cały mechanizm. Niczym dziwnym nie jest także zgubienie kluczyka, który z racji na swój mały rozmiar, z łatwością może się gdzieś zapodziać. Co jednak zrobić w takiej sytuacji? Jak otworzyć kontener biurowy bez klucza i nie zniszczyć przy tym całej szafki?

Otwieranie zamka bez klucza - jak to zrobić?

W momencie, kiedy nie dysponuje się zapasowym kluczem, za pomocą którego można by było otworzyć szafkę, istnieje kilka sposobów na poradzenie sobie z tym zadaniem. Jednym z nich jest próba podważenia mechanizmu szafki przy pomocy kawałka drutu. Należy jednak zadbać, aby był on wystarczająco cienki oraz długi. Często okazuje się jednak, że takie próby nie są zbyt skuteczne i zwykle kończą się niepowodzeniem. Warto także zrezygnować z otwierania zamków przy pomocy śrubokrętów lub też własnoręcznie wykonanych wytrychów. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że otwarcie nawet prosto wyglądającego zamka, wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać lub jak pokazują to poradniki w internecie. Jakie jest więc najlepsze wyjście?

Otwieranie zamków bez klucza? Zadanie dla ślusarza

Chcąc otworzyć kontener biurowy, nie posiadając klucza, najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty, który doskonale zna się na tym, co robi. Takie osoby posiadają nie tylko wystarczająco dużą wiedzę, ale również niezbędne specjalistyczne i nowoczesne narzędzia, które są w stanie pozwolić na bezinwazyjne oraz bezpieczne otwarcie kontenera. Warto jednak zwracać uwagę na to, aby znaleźć osobę w pełni kompetentną, która nie tylko stale poszerza swoją wiedzę podczas regularnych szkoleń, ale również posiada wieloletnie doświadczenie w swojej branży. Skorzystanie z pomocy specjalisty pozwoli zarówno oszczędzić ogromną ilość czasu, jak i nie pogorszyć sytuacji, bowiem osoba, która nie zna się na otwieraniu zamków bez klucza, mogłaby jeszcze bardziej uszkodzić mechanizm. Tym samym - szanse na otwarcie kontenera bez jego zniszczenia, znacząco by spadły.

Nie obejdzie się bez specjalisty

Wezwanie profesjonalnego ślusarza będzie rozwiązaniem nie tylko najrozsądniejszym, ale również najpewniejszym. Taka osoba nie będzie miała żadnego problemu z awaryjnym otwarciem kontenera biurowego - niezależnie od tego, czy winą jest zatrzaśnięty zamek, czy też zgubiony klucz. Profesjonalista poradzi sobie z otwarciem zamka bez żadnej szkody - w takim przypadku wystarczy jedynie dorobić nowy klucz, aby uporać się z problemem. Jeśli jednak awaria mechanizmu okaże się znacznie bardziej poważna, konieczna może być jego wymiana, tak aby problem nie pojawił się ponownie. Ślusarz jest więc osobą, która nie tylko otworzy kontener, ale również doradzi w kwestii działań, jakie powinno się podjąć.

W przypadku, kiedy jednak chce się otworzyć kontener biurowy samemu - warto znać podstawy tzw. lockpickingu, czyli umiejętności manipulowania zamkiem w celu otwarcia go w bezinwazyjny sposób. Istnieje natomiast duża szansa, że osoby bez wprawy niestety nie poradzą sobie z tym zadaniem.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz