Jak wybrać i co powinien mieć dobry fotel gamingowy?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 218

Każdy gracz spędzający znaczną część czasu przy wirtualnej strzelaninie lub piłce nożnej powinien pomyśleć o swoim kręgosłupie i zadbać o takie krzesło gamingowe, które pozwoli mu prowadzić rozgrywkę przez długie godziny bez późniejszego bólu w lędźwiach, łokciach czy karku. Dziś zastanowimy się jak wybrać fotel obrotowy gamingowy i czym kierować się przy zakupie krzesła dla graczy aby spełniało ono każde warunki, nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Tani fotel gamingowy

Oczywiście nie zawsze to co najdroższe musi być najlepsze. Fotel gamingowy tani jednak być nie powinien, gdyż od jakości wykonania danych elementów i ergonomii poszczególnych rozwiązań zależy nasze zdrowie- to początkowe jak i długofalowe, ponieważ im dłużej będziemy zmuszać ciało do niepoprawnej pozycji tym gorsze efekty przyniesie to w późniejszym czasie takie jak skolioza czy lordoza. Istnieją jednak takie tanie krzesła gamingowe, które zapewnią optymalny komfort w stosunku do wydanej ceny. Ważne jest jednak by kierować się pewnymi wytycznymi co do jego wyboru, na co zwrócimy uwagę w dalszej części artykułu.

Krzesło dla gracza - ergonomia i dopasowanie

Krzesło gamingowe różni się od standardowych krzeseł obrotowych możliwością regulacji pod wieloma aspektami. Oprócz standardowego dopasowania wysokości siedziska możemy manewrować kątem nachylenia oparcia, wysokością podłokietników czy ruchem samego siedziska w trybie bujania. Wybierając swój fotel zwróć więc uwagę na każde pokrętło oraz to za jaką czynność jest ono odpowiedzialne. W końcu nikt jak sam użytkownik nie będzie wiedział jakie udogodnienie jest najbardziej potrzebne.

Fotel do biurka gamingowy - rodzaje i użyte materiały

Skóra ekologiczna i tkanina. To dwa główne materiały, z których wykonywane są fotele gamingowe. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Skóra ekologiczna to materiał wyglądający bardzo luksusowo, łatwy w utrzymaniu w czystości bowiem wystarczy przecierać go od czasu do czasu zwilżoną ściereczką aby mieć pod kontrolą jego higienę. Gamingowe krzesło obszyte skórą ekologiczną dobrego rodzaju wystarczy na pewno na długi czas i przez znaczny okres jego eksploatacji nie powinniśmy dostrzec na nim przetarć czy pęknięć.

Fotel do biurka gamingowy obszyty tkaniną posiada inne istotne zalety. W ciepłe dni, po dłuższym użytkowaniu komputera nie będą nam się kleiły np. ręce do skórzanych obszyć podłokietników czy też kolana od spodu gdy siedzimy w krótkich spodenkach. To może wydawać się banalnie proste, niemniej jednak często w pogoni za najpiękniejszym fotelem zapominamy o tym co jest po prostu wygodne czy praktyczne. Higiena fotela tkaninowego może być jednak trudniejsza do zachowania, ponieważ taki materiał zazwyczaj mocno absorbuje wilgoć, a także nawet jeśli nie przydarzy się nam żadna wpadka z rozlaniem kawy na fotel to warto co jakiś czas wyprać poszycie naszego krzesła.

Krzesło do biurka gamingowe powinno posiadać jeszcze kilka istotnych elementów, które wpływają bardziej na wygodę niż wygląd i estetykę. 

Podłokietniki to miejsca, z których większość z nas korzysta nie zdając sobie nawet sprawy z istoty ich posiadania. Podłokietniki pełnią bardzo ważną funkcję w prawidłowej postawie przy komputerze. Oparcie na łokcie powinno więc znajdować się na równi z blatem roboczym i przed zakupem warto sprawdzić czy dane krzesło do biurka będzie zapewniać nam regulację w pożądanych zakresach. Fotele spełniające takie wymagania możesz znaleźć tutaj: https://kamilameble.pl/172-krzesla-i-fotele-gamingowe

Kolejnymi elementami, które w zasadzie występują dziś w każdym egzemplarzu to poduszka lędźwiowa i zagłówek. To jednak kluczowe elementy każdego fotela gamingowego, które stały się już znakiem rozpoznawczym krzesła dla graczy. Zapewniają one oparcie najważniejszych części kręgosłupa czyniąc nawet najdłuższe rozgrywki przyjemnymi dla pleców. Wybierając fotel gamingowy dla dziecka, w szczególności zwracajmy uwagę na udogodnienia zdrowotne takiego fotela, czyli wszelkiego rodzaju regulacje wysokości, kąta nachylenia czy właśnie obecność poduszek lędźwiowych aby zapewnić najmłodszym dobry wzorzec prawidłowej postawy już od najmłodszych lat.

Podsumowując, punktem wyjścia dla fotela gamingowego powinno być nasze zdrowie, komfort i bezpieczeństwo, a z takim fotelem długie zimowe wieczory przed komputerem będą czystą przyjemnością.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz