Jaką szafę do biura najlepiej wybrać?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 215

Biuro jest wizytówką Twojej firmy, dlatego powinno być urządzone tak, aby klienci czuli się w nim naprawdę komfortowo. Jednym z najważniejszych elementów każdej przestrzeni biurowej są szafy. Pozwalają na przechowanie dokumentów, ich ochronę przed zniszczeniem oraz innymi osobami i utrzymanie porządku w biurze. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania umeblowania do biura? Lepiej wybrać szafę drewnianą czy metalową? Dowiesz się o  tym poniżej.

Szafy zamykane na klucz, czy otwarte?

Podczas wybierania szafy do biura, ważne jest to, jaki rodzaj dokumentów będzie w niej przechowywany. Jeśli będą znajdowały się w nich akta osobowe pracowników lub dane poufne, warto zdecydować się na szafy biurowe zamykane na klucz. To jeden z bardziej uniwersalnych rodzajów szaf, ponieważ pozwalają na zamaskowanie wszystkiego tego, co nie powinno być widoczne gołym okiem. Natomiast szafy biurowe otwarte polecane są do biur, w których mają być ustawione: książki, roczniki, leksykony czy też inne materiały ułatwiające pracę pracownikom.

Szafy biurowe wolnostojące czy wiszące?

W zależności od tego, ile przestrzeni znajduje się w biurze, dostępne są szafy wolnostojące oraz wiszące. Pierwszy rodzaj z powodzeniem może zastąpić ścianki działowe. Wystarczy, że tył mebla zostanie pomalowany w kolorze, w którym jest urządzone biuro. To sprawi, że meble będą zamaskowane. Dzięki temu możesz oddzielić część przeznaczoną na obsługę klienta od pozostałych działów. Szafy wiszące mają zdecydowanie mniejszy rozmiar od wolnostojących. Dlatego doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o mniejszej kubaturze. Doskonałym przykładem są szafy meble dostępne na stronie: https://kamilameble.pl/104-szafy-biurowe. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań każde wnętrze będzie optymalnie dopasowane, jak i rozplanowane. Dostępne są również szafy biurowe zamykane na wymiar. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz połączyć szafy wiszące z wolnostojącymi.

Szafa biurowa zamykana metalowa czy drewniana?

Szafy biurowe zamykane na klucz  metalu sprawiają wrażenie ciężkich, ale za to solidnych. Często są wybierane do kancelarii prawnych oraz biur księgowych. Wszędzie tam, gdzie dokumenty mają zostać zabezpieczone przed przeczytaniem ich przez osoby nieuprawione do tego. Zdecydowanie atrakcyjniej prezentują się szafy biurowe wykonane z drewna. Są lekkie, a do tego stylowe. Dlatego doskonale wyglądają w każdym biurze. Często do ich produkcji wybierane jest drewno wysokiej jakości, charakteryzujące się trwałością. Domykają się ciszej niż szafy z metalu, a dzięki temu ich praca jest bardziej komfortowa dla pracowników niż na meblach wykonanych z metalu. Oprócz rodzaju drzwi warto zwracać uwagę na jakość mechanizmów, które są zastosowane w meblu: okucia oraz zawiasy.

Rodzaj drzwi do szafy biurowej zamykanej na klucz

Znaczenie ma też rodzaj drzwi, które zawiera mebel. Dostępne są modele z drzwiami uchylnymi oraz przesuwne. Pierwszy rodzaj doskonale sprawdzi się, jeśli pomiędzy szafami znajduje się otwarty regał na segregatory. Natomiast drugi, kiedy meble mają być ustawione w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. W niektórych szafach biurowych stosowane są również żaluzyjne, które pozwalają na przechowywanie dokumentów o nietypowych wymiarach np.: projektów architektonicznych.  

Prawidłowo dobrana szafa biurowa do pomieszczenia sprawia, że przestrzeń jest harmonijna dla klientów, a jednocześnie umożliwia efektywną pracę pracownikom. Dlatego warto inwestować w sprawdzone rozwiązania, meble produkowane na wymiar.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz