Jakie nogi do stołu wybrać?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 68

Wybierając stół do naszego wnętrza, często możemy sami decydować jak ma on dokładnie wyglądać. Mamy okazję dobrać nie tylko wymarzony blat naszego mebla, ale także jego nóżki. Jeśli zależy nam na dopracowaniu każdego szczegółu, nie należy ich pomijać. Do wyboru mamy szeroką ofertę, możemy zakupić zarówno klasyczne drewniane nogi do stołów, jak i żeliwne podstawy do stołu, odnajdujące się we wnętrzu nowoczesnym. Do stolika kawowego idealnie sprawdza się lekka podstawa do stołu wykonana ze aluminium. Pamiętajmy, że stół kupujemy przeważnie na lata, z tego względu warto zadbać o jego każdy szczegół i wybrać wytrzymałe i ładnie prezentujące się podstawy do stołów.

Co należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru nóżek do stołu?

Nogi do stołu spotkamy w wielu różnych wersjach, kształtach, kolorach czy formach. Wykonane są także z wielu materiałów, dlatego powinny być świetnie dopasowane do danego stołu, aby współgrać z ego wyglądem, a także do całą aranżacją pomieszczenia. Ciekawe propozycję tych elementów znajdziemy na https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu. Każda podstawa do stołu powinna być dobrana w sposób indywidualne. Podczas decyzji należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak samo pomieszczenie, wygląd stołu czy rozmiar blatu. Do wyboru mamy różne materiały, z jakich produkowane są nogi do stołów, między innymi stal nierdzewną, stal szlifowaną,aluminium, drewno czy żeliwo. Materiały malowane są często na dowolne kolory. Istotna jest również szerokość stołu, gdyż mała nóżka, może nie utrzymać sporego stołu, natomiast duża nie będzie wyglądała ładnie wraz z małym stolikiem.

Materiał wykonania

Materiał wykonania jest bardzo istotną kwestią, to od niego zależy czy podstawy do stołów, będą wytrzymałe. Nogi do stołu powinny być przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymałe na pewne warunki atmosferyczne (w przypadku stołów na taras czy do ogrodu), a także łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Na rynku dostępnych jest wiele surowców, stosowanych jako podstawy do stołów. Z łatwością dopasujemy nogi do stołów, do naszej aranżacji mieszkania czy domu.

Łatwość w czyszczeniu

Inną ważną kwestią jest to, żeby podstawa do stołu była łatwa w czyszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór materiałów, które w bardzo krótkim czasie będziemy w stanie wyczyścić, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele swojego cennego czasu. Stół ma w końcu służyć bezproblemowo przez wiele lat, jest to mebel także intensywnie użytkowany, jego nogi do stołu będą więc się często brudzić. Pamiętajmy, że oryginalne materiały czy formy nóg, będą wyglądać z pewnością oryginalnie i ciekawie, jednakże nie będą funkcjonalne i łatwe do utrzymania w nienagannym stanie. Sięgajmy więc, po surowce sprawdzone, od lat wykorzystywane w produkcji różnego rodzaju mebli. Najlepszym rozwiązaniem są proste i klasyczne formy, bez dodatkowych elementów ozdobnych, które utrudnią nam zabiegi pielęgnacyjne.

Podczas doboru idealnych nóżek do stołu zwracajmy uwagę, przede wszystkim na ich solidność, wytrzymałość i łatwość w czyszczeniu.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz