Jakie są najczęstsze błędy przy wyborze krzesła biurowego?

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 269

Krzesło do pracy przy biurku powinno być wygodne, ergonomiczne i przede wszystkim wytrzymałe. Dzięki temu zapewnia ono większy komfort, a także pozwala dbać o zdrowie kręgosłupa. Jakie błędy najczęściej popełniamy, wybierając krzesło biurowe?

Krzesło wykonane z nieodpowiednich materiałów

Najczęstszym błędem jest kupowanie krzeseł biurowych wykonanych z wątpliwej jakości materiałów - są one stosunkowo tanie, lecz jednocześnie w krótkim czasie zachodzi konieczność ich wymiany. Krzesło do pracy przy biurku jest bowiem bardzo intensywnie eksploatowane. Nierzadko pracownicy spędzają przy nim nawet 8-10 godzin każdego dnia, włącznie z weekendami - wiele zależy tutaj od specyfiki pracy w danym przedsiębiorstwie. Niewłaściwym wyborem, paradoksalnie, jest też fotel ze skóry. Wydaje się, że prezentuje on dobrą jakość wykonania, jednak materiał ten nie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Nie przepuszcza powietrza, a dodatkowo słabej klasy skóra szybko ulega uszkodzeniu.

Brak możliwości regulowania 

Jedną z ważniejszych kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę, kupując krzesło biurowe, jest możliwość jego regulowania. Bardzo istotne są również wymiary mebla. Pamiętajmy, że z krzeseł biurowych korzystają osoby o różnej budowie i o różnym wzroście. Zazwyczaj nie kupuje się mebli pod konkretnego pracownika, dlatego też muszą one posiadać odpowiednie funkcje, umożliwiające swobodną regulację. Dzięki temu fotel można dopasować do danej osoby, przez co staje się on ergonomiczny i o wiele bardziej komfortowy w codziennej pracy.

Przedkładanie stylu nad wygodę

W nowocześnie zaaranżowanym biurze wszystko musi być spójne i tworzyć jednolitą całość. Krzesła biurowe coraz częściej zaczynają pełnić funkcję dekoracyjną, dobrze dopasowując się do innych mebli. Tymczasem nie wszystkie produkty prezentują się dobrze, a jednocześnie są wygodne w codziennym użytkowaniu. Przedkładanie stylu nad wygodę nie jest najlepszym rozwiązaniem - krzesło biurowe ma być przede wszystkim praktyczne. Na szczęście na rynku dostępne są też produkty, które wpisują się w obowiązujące trendy wnętrzarskie, a zarazem spełniają wszelkie normy i standardy bezpieczeństwa.

Tani fotel z marketu

Największym problemem przedsiębiorców jest uzupełnienie braków - jeśli fotel biurowy ulegnie zniszczeniu, często kupują oni najtańszy model, który od ręki dostępny jest w markecie. Takie rozwiązanie może mieć charakter tymczasowy, lecz z pewnością nie sprawdzi się w dłuższej perspektywie. Każdy pracownik potrzebuje bowiem wygodnego krzesła, aby efektywnie wykonywać swoje obowiązki. Produkty z marketu zazwyczaj wykonane są z niskiej jakości materiałów, w dodatku nie są odpowiednio wyprofilowane. Mogą więc posłużyć wyłącznie na chwilę, jako swego rodzaju rezerwa na czas naprawy bądź zakupu nowego krzesła wysokiej klasy. 

Zwracanie uwagi wyłącznie na cenę

Kwestia ceny krzesła biurowego ma również drugą stronę - nie zawsze to, co najdroższe, okazuje się najpraktyczniejsze. Kupując fotel biurowy, należy sprawdzić przede wszystkim jego parametry techniczne, później natomiast skupić się na cenie. To, że dany mebel kosztuje kilka tysięcy złotych, nie oznacza jeszcze, że będzie on najlepszym wyborem. Kierowanie się ceną ma sens wyłącznie w kontekście poruszania się w obrębie wyznaczonego budżetu. Praktyka pokazuje, że dobrej jakości krzesła nie muszą być najdroższe - czasami płacimy wyłącznie za markę i renomę producenta, natomiast kwestie jakościowe schodzą na dalszy plan.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz