Krzesła konferencyjne w designie: nowoczesne trendy i inspiracje

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 289

Sala konferencyjna jest wizytówką każdej firmy, to właśnie w niej przyjmujemy klientów i organizujemy najważniejsze spotkanie. Ważne jest, aby przy tak znaczącej roli każdy szczegół był maksymalnie dopasowany. Projektanci wnętrz zaangażowani w projektowanie naszej sali często skupiają się na wielu elementach, marginalizując jedne z najważniejszych, krzesła. Aby całe spotkanie przebiegło pomyślnie, musimy zadbać, aby wszyscy jego uczestnicy mogli wygodnie spędzić kilka godzin na krzesłach. Przyjrzyjmy się zatem jak pogodzić praktyczną, funkcje krzeseł z ich wyglądem.

Jak dobrać krzesła do sali konferencyjnej naszej firmy?

Wystrój sali konferencyjnej powinien nawiązywać do profilu naszej firmy, tworząc spójną całość. W całej aranżacji krzesła odgrywają ważną rolę. Przez swoje umiejscowienie zazwyczaj znajdują się w dość widocznych miejscach, a ich wygląd nie powinien odbiegać od reszty mebli. Przed zakupem krzeseł warto zakończyć urządzanie sali konferencyjnej tak, aby mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować. Krzesła konferencyjne powinniśmy dopasowywać szczególnie do stołu konferencyjnego, przy którym będą stać. Materiały, z których będą wykonane oba te meble, powinny być takie same. Istotny jest również kolor krzeseł, który ma być spójny z resztą barw znajdujących się w sali. 

Krzesła w stylu industrialnym- pomysł na nowoczesny wystrój sali konferencyjnej 

W nowoczesnych aranżacjach biurowych niepodzielnie króluje styli industrialny. Charakteryzuje go duża ilość zimnych barw i materiałów takich jak stal lub szkło. Sala konferencyjna urządzona w stylu industrialnym może robić nie lada wrażenie, pod warunkiem że dobierzemy odpowiednie krzesła. W tym stylu idealnie sprawdzą się krzesła w minimalistycznej formie wykonane ze stali nierdzewnej bądź chromowanej. Zimna barwa stali w połączeniu z czarnym siedziskiem świetnie dopasuje się do reszty aranżacji. 

Minimalistyczne krzesła loftowe dla twojej firmy

Styl skandynawski jest również częstym gościem w naszych salach konferencyjnych. Jego minimalistyczna forma połączona z maksymalną funkcjonalnością sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na niego, urządzając swoje sale. 

Wybierając krzesła do sali konferencyjnej urządzonej w skandynawskim stylu, musimy pamiętać o jego głównych cechach. Styl loftowy kładzie duży nacisk na minimalizm i naturalne materiały. Dominującymi barwami są szarości, biel i beż. W odróżnieniu od stylu industrialnego możemy częściej spotkać krzesła wykonane z drewna bądź z elementami drewnianymi. Większość krzeseł w stylu skandynawskim jest dość prosta i pozbawiona zbędnych ozdobników. Dopasowanie krzeseł do reszty mebli nie powinno stanowić problemu, ponieważ barwy i materiały obecne w stylu loftowym są dość uniwersalne. 

Klasyczne krzesła drewniane- ponadczasowe i uniwersalne rozwiązanie

Jeśli decydujemy się na salę konferencyjną w klasycznym stylu, musimy poważnie podejść do wyboru odpowiednich krzeseł. Klasyczne wnętrza wymagają rozwiązań, które podkreślą ich naturę, spełniając jednocześnie wszystkie funkcje praktyczne. Niezastąpione okazują się drewniane krzesła tapicerowane. Ich kolor możemy dowolnie dobierać do naszych potrzeb, a klasyczna forma pozwoli zachować odpowiedni klimat. Świetnym rozwiązaniem będą fotele drewniane na płozie w beżowym kolorze. Dużą zaletą klasycznych krzeseł jest ich uniwersalność. Możemy śmiało przeprowadzić remont sali konferencyjnej, nie martwiąc się o to, że nasze meble przestaną pasować.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz