Krzesło do biurka dla dziecka. Czym się kierować podczas wyboru?

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 84

Biurko i krzesełko dla dzieci to nie tylko typowe meble takie jak te, które znajdują się w gabinecie czy sypialni. To coś więcej. Jest to prywatna przestrzeń każdego dziecka, sprzyjającą pracy nad dowolnym projektem lub pracą domową, a także jego własne miejsce na bałagan. Istnieje szeroki wybór krzeseł do biurka dla dzieci i młodzieży, a Ty jako rodzic chcesz zakupić możliwie najlepszą opcję dla twojego dziecka. Aby pomóc Ci w wyborze najlepszego krzesła do biurka, wyjaśnimy na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę.

Możliwość regulacji wysokości - konieczna opcja w każdym krześle do biurka dla dziecka

Aby móc optymalnie dopasować krzesło do Twojego dziecka, musi mieć ono możliwość regulacji wysokości. Ważne jest dostosowanie wysokość siedziska do wagi dziecka i jego potrzeby ruchu. Prawidłowa wysokość siedziska to ta, kiedy dziecko może całkowicie dotknąć podłogi obiema stopami. Dlatego dobre krzesło dla dzieci musi mieć płynną regulację wysokości, a dźwignia powinna być łatwo dostępna i łatwa w obsłudze. Im większy zakres (np. od 32 do 45 cm) regulacji wysokości siedziska, tym lepiej.

krzesełko obrotowe do biurka

Z funkcją obrotu czy bez niej?

Krzesło z kółkami i obrotową podstawą czy może tradycyjne? Ten dylemat również często towarzyszy rodzicom podczas wyboru tego rodzaju mebla. Najczęściej wybieranymi modelami są te obrotowe. Wynika to z faktu, że posiadają one dodatkowo szereg regulacji, co pozwala na idealne dostosowanie się do wzrostu młodego człowieka. Poza tym dzieci są zazwyczaj bardzo aktywne i takie krzesło w naturalny sposób tego nie blokuje. Zapewni ono maksymalny komfort pracy podczas godzin spędzonych przy odrabianiu lekcji czy graniu w ulubioną grę. Pozwoli zmniejszyć przemęczenie zarówno to fizyczne, jak i psychiczne.

Oparcie - kluczowy element dla właściwej postawy podczas siedzenia

Oparcie krzesła jest chyba jego najważniejszą składową. Powinno być to ergonomiczne oparcie z podparciem odcinka lędźwiowego. Ta część oparcia może być dostosowana do krzywizny (w kształcie litery S) kręgosłupa tak, aby podtrzymywać podczas siedzenia jego dolną część. Jedynie krzesło pomagające dziecku w utrzymaniu właściwej postawy podczas wielogodzinnego siedzenia, pozwala zapobiegać poważnym wadom i schorzeniom kręgosłupa, które w obecnych czasach stają się coraz częstsze. Dlatego przy wyborze krzesła dla swojego dziecka zwróć uwagę na oparcie i wybierz produkt sprawdzony oraz dobrej jakości. 

Krzesło z podłokietnikami czy bez?

Obecnie coraz bardziej popularne stają się krzesła obrotowe bez podłokietników, chociaż zwolenników tych drugich jest jednak więcej. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Dlatego przed zakupem krzesła obserwuj swoje dziecko i to, w jaki sposób siedzi. Często można zauważyć, że dzieci nie korzystają z tej funkcji krzesła i jest dla nich zbędna, a wręcz przeszkadzająca. Wtedy lepiej zdecydować się na model bez nich. Uważa się, że podłokietniki ułatwiają utrzymywanie odpowiedniej, wyprostowanej postawy, odciążają ramiona i przedramiona. Jednakże w przypadku dzieci, które ciągle są w ruchu, często nie spełniają swojej funkcji. Dlatego w tej kwestii kieruj się indywidualnymi preferencjami swojego dziecka.

Wygląd też ma znaczenie!

Na koniec wygląd krzesła. To z punku widzenia zdrowia i funkcjonalności najmniej ważny element tego mebla, natomiast z punktu widzenia młodzieży czy dzieci, znajduje się na pierwszym miejscu. Dlatego pozwól młodemu człowiekowi dokonać wyboru krzesła, które będzie mu się po prostu podobało. Ty zadbaj o kwestie techniczne a dziecku daj wolną rękę w wyborze koloru czy ciekawego wzoru.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz