Krzesło obrotowe - który model warto wybrać?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 83

Jeżeli pracujemy zdalnie w domu lub spędzamy długie godziny za biurkiem w biurze to bardzo istotny dla naszego zdrowia i samopoczucia jest wybór ergonomicznego krzesła. Dobre fotel zapewni nam wygodne i funkcjonalne stanowisko pracy. Pamiętajmy jednak o kilku uniwersalnych zasadach, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru krzesła biurowego.

Zdrowie i samopoczucie

Dla osób które spędzają długie godziny w pozycji siedzącej wygoda fotela ma bardzo duże znaczenie. Przecież najważniejsze jest nasze zdrowie. Podczas siedzenia mięśnie wciąż pracują, a nieprawidłowa pozycja zwiększa ich napięcie. Przekłada się to na zmęczenie, ból, schorzenia kręgosłupa, a nawet powstanie żylaków. Ważne jest więc dobranie krzesła biurowego do sylwetki. Oparcie powinno być dostosowane w sposób proporcjonalny do wzrostu, a siedzisko powinno podpierać prawidłowo uda. Zwracajmy również uwagę na podłokietniki. Nieodpowiednio dobrane nie zapewnią wsparcia dla ramion, które będą wisieć w powietrzu co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Regulacje

Dobre krzesło obrotowe powinno oferować regulacje, tak żeby indywidualny użytkownik mógł je dopasować do siebie. Na szczęście nowe fotele oferują w tej kwestii wiele możliwości. Dopasowanie wysokości siedziska jest standardem od lat, ale nowoczesne krzesła posiadają również możliwość regulacji zagłówka czy podłokietników. Ergonomiczne krzesło obrotowe powinno mieć również funkcje regulacji kąta odchylenia oraz wysokości oparcia. Wszystkie te mechanizmy są niezwykle ważne i pozwalają zachować zdrową pozycje ciała podczas siedzenia.

Materiały

Z pewnością dobór odpowiednich materiałów do fotela jest bardzo istotny. W końcu jest to miejsce, na którym spędzamy większość czasy w pracy. Stelaż przede wszystkim powinien być stabilny i nie ma większego znaczenia czy jest on wykonany z metalu, stali czy aluminium. Co do poszycia warto wybrać taki materiał, który będzie łatwy do czyszczenia i przyjemny w dotyku. Najczęstszy wybór to skóra lub tkanina. Krzesła biurowe wykończone ekologiczną skórą są eleganckie i sprawiają wrażenie solidnych, jednakże wymagają specjalnej konserwacji. Aby zachować skórę w dobrej jakości trzeba używać preparatów do czyszczenia. Ponadto, w lecie w czasie wysokich temperatur siedzenie na rozgrzanej skórze może powodować dyskomfort. Warto dodać, że obicie powinno być odporne na uszkodzenia, w przeciwnym razie nasz fotel dość szybko będzie wyglądał niekorzystnie.

Jaki model wybrać?

Wybierając krzesła biurowe do wielogodzinnej pracy warto przyjrzeć się modelowi OFFIX R15G-3. Tego typu krzesło świetnie sprawdzi się w każdej aranżacji biura, dzięki swojej różnorodności kolorystycznej. Dodatkowo pełna automatyczna regulacja zadba o nasze mięśnie i pozwoli im się odprężyć. Jeżeli szukamy czegoś lżejszego z siatką w ramach oparcia z pewnością zainteresuje nas egzemplarz TAKTIK MESH R19T TS25. Wiele osób pracujących w trybie siedzącym narzeka na ból okolicy szyi. W takim przypadku należy wybrać krzesło obrotowe z regulowanym zagłówkiem. Modele INTRATA 0-12 HRUA oraz VIDEN UPH FS HRUA R20I TS25 zapewniają bezpieczne oparcie głowy i rozluźnienie kręgów szyjnych. Kiedy odczuwamy bóle całego kręgosłupa i potrzebujemy krzesła sprawdzonego przez lekarzy warto zainteresować się XENIUM DUO-BACK HRUA Black. Jest to krzesło rehabilitacyjne charakteryzujące się podwójnym oparciem oraz dopasowaniem do kształtu ciała. Dzięki tym cechom fotel zapewnia zdrowe siedzenie jednocześnie prezentując się bardzo nowocześnie i funkcjonalnie. Ostatnim polecanym egzemplarzem będzie XENON NET 111S. To krzesło obrotowe wyróżnia się mnogością regulacji i mechanizmów zapewniających maksymalny komfort siedzenia. Posiada, między innymi system SmartADLS zapewniający regulowane podparcie dolnego odcinka kręgosłupa.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz