Krzszła dla graczy - jak wybrać odpowiedni model?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 77

Krzesło gamingowe to niezbędnik każdego gracza, który pragnie cieszyć się podczas gry komfortem oraz długoterminowym zdrowiem. Pamiętajmy, że na rynku można zakupić gamingowe krzesło w przystępnej cenie. Jakie cechy powinny wyróżniać dobre, a zarazem tanie krzesła gamingowe? Warto zapoznać się z poniższą listą, która stanowi niezbędnik takich właśnie cech.

Krzesło gamingowe -  podstawowe cechy dobrego produktu

Osoba kupująca krzesła dla graczy po raz pierwszy, powinna w pierwszej kolejności skupić się na tym, by wybrać produkt ergonomiczny. Należy pamiętać, że niektóre proponowane dla graczy meble są fotelami gamingowymi tylko z nazwy, nie będąc rozwiązaniami ergonomicznymi. Dobre i tanie krzesła gamingowe posiadają regulację wysokości siedziska oraz mechanizm TILT, który umożliwia bujanie i zatrzymanie odchylonego oparcia w wybranej przez gracza pozycji. Warto sprawdzić czy w asortymencie sklepu znajduje się fotel obrotowy gamingowy. Dobrej jakości fotel jest generalnie duży gabarytowo, bo posiada solidne, wygodne siedzisko oraz wysokie oparcie, wspierające kręgosłup na całej długości. Niezbędne są także podłokietniki. Fotele nie raz przybierają formy foteli "kubełkowych", upodabniając się do foteli, w których zasiadają samochodowi rajdowcy. Sprawdźmy także, czy fotel gamingowy, tani, nas udźwignie, kontrolując możliwe obciążenie produktu. To, jeśli chodzi o komfort, absolutne minimum.

Krzesło gamingowe - dodatkowe cechy  dobrego produktu 

Dodatkowo, kupując krzesło dla gracza, można szukać takich cech, jak posiadanie poduszek pod plecy i kark oraz regulowanych podłokietników. By gracz nie narzekał na wygodę, warto rozejrzeć się za fotelem, który wykonany jest w wodoodpornego i antypoślizgowego materiału, który nie będzie ślizgał się pod wpływem potu. Materiał to co prawda tylko element wykończenia fotela, który może jednak skutecznie zniszczyć przyjemność z grania, jeśli jest nieodpowiednio dobrany. Gracze powinni liczyć się z wydatkiem na fotel od 500 zł (jest to tani fotel gamingowy, ale zarazem funkcjonalny), wzwyż. Wówczas uda zakupić się produkt, który posiada wszelkie wymienione tu funkcje, a na dodatek charakteryzuje się ciekawym designem - neonowe kolory, czy nadruki, a nawet podświetlenia, to dodatkowy plus gamingowych foteli. Dodatkowym atutem są takie udogodnienia, jak wysuwany podnóżek lub siedzisko, z ograniczonymi bokami, tak, by jak najdłużej utrzymać przy komputerze prawidłową postawę.

Jak dopasować fotel do gracza?

Kiedy nabyliśmy wiedzę o tym, czym powinien charakteryzować się fotel gamingowy, pozostaje w praktyce wybranie najlepszego dla siebie produktu. Pierwsze, co należy przetestować w praktyce, to wysokość fotela. Jak już było zaznaczone, fotele gamingowe mają pokaźne rozmiary, ważne jednak by podczas siedzenia na fotelu przeprowadzić test, sprawdzając, czy nogi sięgają do podłoża i mogą swobodnie się na podłodze oprzeć. Jeśli tak, pod tym względem dane krzesło gamingowe zdało egzamin. Co więcej, wybierając fotel do biurka gamingowy, przyjrzeć należy się wspomnianym zagłówkom. Szyja powinna układać się pod komfortowym kątem, poprzez wsparcie zagłówków nie powinna się nienaturalnie odchylać. Biorąc to wszystko pod uwagę, należy zachować umiar. Najgorszym z możliwych wyborów jest pokuszenie się o zakup zbyt dużego fotelu gamingowego. Takie ryzyko istnieje zwłaszcza kupując fotel  gamingowy dla dziecka. Lepiej zainwestować w tańszy, ale odpowiedni do wzrostu model, niż potęgować dziecku trudności w cieszeniu się graniem. 

Umiar zachowajmy także w samej potrzebie zakupu fotelu gamingowego, którą, samą w sobie, należy gruntownie przemyśleć. Fotel gamingowy potrzebny jest wówczas, gdy na graniu, czy pracy przy komputerze, spędza się co najmniej kilka godzin dziennie. Jeżeli tak jest, nie pozostaje nic innego, jak udać się do najbliższego sklepu oferującego krzesła do biurka gamingowe, kierując się listą powyższych wskazówek. 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz