Metalowe nogi do stołu - czemu warto po nie sięgać?

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 619

Stół jest podstawową częścią wyposażenia każdego wnętrza. Co ważne, składa się on nie tylko z blatu, gdyż równie istotnym jego elementem są nogi. To właśnie one gwarantują stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji. Warto sięgać zwłaszcza po metalowe nogi do stołu, które potrafią odmienić wystój pomieszczenia, dodać mu charakteru, a przy tym prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie.

Metalowe nogi do stołów- kształty

Kształty metalowych nóg można dowolnie wybierać, tworząc ciekawe kompozycje, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wśród możliwych rozwiązań wymienić można:

 • klasyczne nogi o kształcie prostopadłościanu,
 • nogi w kształcie liter: A, D, L, O, U, X,
 • nogi "pająk",
 • nogi "patyczaki",
 • ciężkie i masywne nogi kolumnowe,
 • nogę podporową do ławy,
 • nogi typu "klepsydra" i wiele więcej.

Metalowe nogi do stołu mogą mieć powierzchnię matową bądź błyszczącą. Często są malowane proszkowo lub chromowane. 

Metalowe nogi do stołów- możliwości aranżacyjne

Nogi wykonane z metalu doskonale podkreślają styl panujący w pomieszczeniu. Materiał ten charakteryzuje się surowością, przez co jest często wybierany przez osoby preferujące meble w stylu minimalistycznym, industrialnym czy też loftowym. Metalowe nogi sprawdzą się jednak także w przypadku wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, jak i boho. Z uwagi na swoją klasę i elegancję idealnie wkomponują się też w przestrzenie nowoczesne i modernistyczne. Metalowe nogi do stołów świetnie współgrają z lekkimi, cienkimi, wąskimi blatami, ale także tymi ciężkimi i masywnymi. Pasują do wielu materiałów (plastik, szkło, drewno, kamień). Jak widać, jest to rozwiązanie uniwersalne, a ponadto dostępne w wielu kształtach. Za ich pomocą można tworzyć unikalne kompozycje, które będą stanowiły główną ozdobę wnętrza..

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nóg do stołu?

Najważniejszą kwestią jest to, aby nogi były ergonomiczne i funkcjonalne. Szukając idealnego rozwiązania, trzeba też zwrócić uwagę na:

 • wielkość stołu oraz wagę blatu- metalowe nogi muszą być dobrane pod wymiar blatu, w przypadku masywnego stołu, należy więc dobrać wytrzymałą i solidną podstawę,
 • kształt- wybór kształtu nóg uzależniony jest od stylu panującego we wnętrzu,
 • kolor podłogi- nogi stołu muszą też pasować do koloru podłogi, w przypadku neutralnych posadzek z dobraniem ich nie powinno być problemu,
 • praktyczność- wiele modeli ma możliwość regulacji, co jest przydatne zwłaszcza, jeżeli użytkownikowi zależy na dopasowaniu wysokości blatu do danej okazji czy wzrostu gości.

Dlaczego warto wybrać nogi metalowe?

Nogi metalowe to bardzo często wybierane rozwiązanie. Prezentują się efektownie zwłaszcza w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach, gdzie najczęściej można je spotkać. Aby otrzymać spójny i praktyczny mebel, należy dobrać ich kształt oraz wielkość do blatu. Metalowe nogi sprawdzą się jednakowo do masywnych stołów jadalnianych, biurek, stolików kawowych czy też tych barowych. Takie elementy można zakupić o dowolnej wysokości oraz wymiarach, a więc można je dostosować do własnych potrzeb. Pojawiają się też w różnej gamie kolorystycznej. Nogi wykonane z metalu to produkty o wysokiej wytrzymałości, które dają sobie radę nawet ze znacznym obciążeniem. Nogi zabezpieczane są też przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur i wilgoci. Prezentują się elegancko i nowocześnie, a więc bez trudu odnajdą się w różnych stylach wnętrz. Dzięki nim nawet stary stół może odzyskać odświeżony i w pełni odmieniony wygląd. Metalowe nogi do stołu mają bardzo duże znaczenie dla końcowego wyglądu mebla.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz