Nogi do stołów podstawy stołu - jak wybrać i czym się sugerować?

Autor: Kamila Meble Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 523

Nogi do stołów czy podstawy do stołu to nic innego, niż to co jest w każdym domu od wielu wielu lat. Jest to podstawa naszych codziennych spotkań czy to w domu biurze, salach konferencyjnych, kawiarniach, restauracjach czy innych miejscach publicznych, gdzie zasiadamy do stołu. Noga do stołu to coś o wiele więcej niż zwykła podstawa stołu. To ona ozdabia nasz salon, jadalnię czy kuchnie. Sprawia, że możemy z całą rodziną zasiąść przy stole i spędzić chwilę razem, przy wspólnym posiłku. Podstawa do stołów sprawia, że na chwilę możemy odpocząć od codziennego zgiełku, najlepiej z Rodziną.

Noga do stołu z dużą podstawąNoga do stołu

Dlatego także wybieraj modele estetyczne, a przede wszystkim stabilne. Przy wyborze nogi do stołu ważny jest jej wygląd, wysokość, ale przede wszystkim wybieramy ją do odpowiedniego rozmiaru blatu, jaki chcemy posiadać w wybranym wnętrzu - salonie, jadalni czy restauracji. Od wielkości blatu zależy jaki rozmiar czy rozstaw nóg ma mieć nasza podstawa stołu. Jeżeli decydujemy się na rozmiar blatu na przykład 80x80cm do dolna baza naszej nogi stołów nie może być mniejsza niż 41cm, jak chcemy blat fi-100cm, to baza musi mieć minimum 55cm itd.

Ważne jest, aby przy wyborze podstawy do stołu nie wybierać do blatu kwadratowego podstawy o bazie dolnej okrągłej. Dużo osób wybiera taką "mieszankę", co niestety w użytkowaniu nie jest najkorzystniejsze. Dlaczego? Niestety w takim przypadku działają prawa fizyki, opierając się o róg naszego stołu, działa siła nacisku, a mając bazę dolną o profilu okrągłym nie ma przeciwwagi, co spowoduje, iż nasz stół zakołysze się, a w najgorszym wypadku - przewróci się, przez co może uszkodzić podłogę czy nas samych.

Przy wyborze nogi do stołów istotna jest oczywiście także waga podstawy do stołu i tu kierujmy się zasadą - "im cięższa noga tym stabilniejszy stół". Oczywiście nie przesadzajmy z nią tak, aby móc ten stół czasem przesunąć :)

W ofercie znajdą Państwo nogi do blatu wykonane z żeliwa, ze stali nierdzewnej (i tu rozróżniamy 2 rodzaje - stal nierdzewna szczotkowana i polerowana). Stal nierdzewna szczotkowana jest bardziej matowa, zbliżona do satyny czy do inoxu lodówek, natomiast polerowana jest zbliżona do chromu, błyszcząca. Dalej odnośnie rodzajów podstaw wyróżniamy nogi stalowe malowane proszkowo - i tu wychodzimy na przeciw Państwa - w standardzie malujemy nasze podstawy na 3 kolory: Czarny, ALU-siwy i Biały. Oczywiście na specjalne zamówienie wykonujemy także podstawy do stołu w różnych kolorach z palety RAL.

Kolejnym rodzajem podstaw stołów są nogi o kolumnie drewnianej (w standardzie wykonujemy z drewna bukowego, ale także możemy wykonać z jesionu czy dębu), nogi metalowe, podstawy przykręcane do podłoża (szczególnie do zastosowania na statkach, łódkach czy pubach, kawiarniach. W ofercie posiadamy także podstawy aluminiowe , które idealnie sprawują się na zewnątrz pomieszczeń i są najbardziej odporne na korozje i warunki atmosferyczne. Podstawy aluminiowe są łatwe w czyszczeniu, gryż nie mają szorstkich powierzchni oraz są lekkie co ułatwia ich ustawianie oraz wieczorne chowanie do wnętrza pomieszczenia.

Jeżeli zastanawiają się Państwo, czy model podstawy do stołu, który bardzo się Państwu podoba, będzie odpowiedni do wielkości Państwa blatu i rodzaju - proszę do nas napisać lub zadzwonić, doradzimy i podpowiemy na co zwrócić szczególną uwagę.

Wszystkie rodzaje nogi do stołu zobaczysz tutaj - Podstawy do stołu

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz