Nogi do stołu - jakie wybrać by osiągnąć maksimum zadowolenia z produktu?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 177

Wydawałoby się, że temat nóg do stołu jest bardzo prosty i nie zawiera zagadnień trudnych i niezrozumiałych. Jednak nogi do stołu to temat, który spędza sen z powiek niejednemu klientowi. Warto spojrzeć na kilka aspektów, które są ważne przede wszystkim ze względu na funkcjonalność stołu oraz sam fakt, iż podstawa do stołu to jeden z najważniejszych (zaraz po blacie) elementów mebla. Dlatego wybierając produkt, który wykończy wnętrze pod względem użytkowym trzeba sprawdzać wszystkie jego cechy związane z jakością i stabilnością.

Zestaw, a może pojedyncze produkty? Jaki produkt wybrać by być w pełni zadowolonym?

W wielu sklepach meblowych oraz na portalach aukcyjnych można zakupić wiele kombinacji produktowych. Każdy taki produkt może być zarówno pojedynczym meblem jaki i cały zestawem, który można ustawić w jadalni. Jak zatem można uzupełnić jadalnię lub salono-jadalnię o niezbędne meble użytkowe?

  • Komplet stół z krzesłami - nogi do stołu są w tym zestawie już dodane bezpośrednio przez producenta, a więc kupującemu odpada zmartwienie dotyczące kompletacji pozostałych akcesoriów, które usprawnią funkcjonowanie mebla w danym pomieszczeniu. Miłym dodatkiem takich kompletów jest obecność krzeseł, co znacznie skraca czas poszukiwań tych idealnych, gdyż są one dopasowane do potrzeb wizualnych i użytkowych osoby, która będzie nabywać taki zestaw.
  • Stół z podstawą lub nogami - są meble, które mają samą podstawę do stołu, która jest pojedynczą nogą. Obecnie jednak w modzie są nadal 4 osobne nogi do stołu, które są dopasowane stylem do danego blatu czy krzeseł.
  • Osobne półprodukty do kompletacji zestawu - jeśli żadna z propozycji na rynku meblarskim nie zadowala klienta, ten zawsze może skompletować całość kupując pojedyncze produkty do skomponowania własnego i unikalnego zestawu stołowego. Kupowanie tego typu półproduktów jest najtrudniejsze, gdyż wymaga znajomości podstaw designu konkretnych stylów oraz funkcjonalności jakie ma nieść ze sobą użytkowanie stołu. Jednak podczas researchu sklepów meblarskich jest to jak najbardziej możliwe do zrobienia, gdyż producenci starają się podawać wszystkie szczegóły, które dotyczącą jakości użytkowej danego mebla lub jego elementu.

Wybierając produkt tego typu przede wszystkim powinno kierować się swoim gustem oraz możliwościami danego stołu lub kompletu. Jeśli posiadamy więcej czasu to tym lepiej dla podejmowanej decyzji, gdyż może ona "dojrzeć" w odpowiednim czasie. Kupowanie takich mebli nie powinno odbywać się spontanicznie. Powinien być to proces całkowicie przemyślany i zgodny z tym co chcemy osiągnąć w danym designie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie nóg stołowych?

Na rynku meblarskim jest coraz więcej dostępnych produktów, które możemy dostosować do swoich wymagań wnętrzarskich. Najpopularniejsze materiały, z których wykonuje się nogi do stołów to drewno, metale i wytrzymałe tworzywo sztuczne, które często pochodzi z materiałów recyklingowych. Coraz więcej firm widzi duże możliwości sprzedażowe w używaniu surowców, które pochodzą z drugiej ręki. Ma to przede wszystkim wpływ na ochronę środowiska i wytrzymałość danego mebla. W zależności od miejsca, w którym będzie stał dany mebel nogi do stołów powinny być przystosowane do częstotliwości użytkowania. I tak np. w miejscach, gdzie przychodzi dużo gości (np. placówki oświaty czy restauracje) sprawdzą się meble, które mają nogi metalowe lub drewniane.

Stabilność stołu to również ważna kwestia. Dobrej jakości podstawy do stołu będą miały możliwość wygodnej regulacji, którą można dostosować do wzrostu osoby, która będzie na co dzień użytkować stół lub biurko. Takie rozwiązanie często jest widoczne w firmach, gdzie zastosowano tego typu udogodnienia dla pracowników. Ergonomia pracy przy regulowanej podstawie do stołu to możliwość stworzenia idealnego stanowiska, na które nie będzie uskarżać się uczeń lub pracownik. Do domowego użytku również warto zakupić nogi do stołów, które przede wszystkim mają stopki regulujące kąt nachylenia. Jest to świetny sposób na regulację nachylenia blatu. Często budynki starego typu zaczęły już osiadać i przechylać się w jedną stronę, dlatego też wypoziomowanie jest szczególnie ważne.

Dobrze dobrane nogi do stołu to świetnie wykończony mebel pod względem designu. Dzięki temu wnętrze zyskuje niesamowite możliwości użytkowe. Dobrze wykonane podstawy do stołu i nogi powinny posiadać przede wszystkim certyfikaty poświadczające ich jakość oraz wytrzymałość. Meble tego typu to produkt, który jest kupowany przede wszystkim ze względu na fakt, iż będzie długo służył osobom lub rodzinie.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz