Nowoczesne meble do sali konferencyjnej - poznaj krzesła Manila

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 35

Sala konferencyjna bywa jedną z ważniejszych przestrzeni w biurze, dlatego tak ważne jest jej odpowiednie wyposażenie. Przeczytaj, jakie meble powinny się w niej znaleźć. Sprawdź także, które krzesła konferencyjne mogą okazać się najlepszym wyborem.

Podstawowe wyposażenie nowoczesnych sal konferencyjnych

Meble biurowe w sali konferencyjnej mają za zadanie stworzyć funkcjonalną przestrzeń, dostosowaną do głównych celów pomieszczenia. Bazą są tutaj:

  • stół konferencyjny,
  • krzesła lub fotele,
  • akcesoria takie jak wieszaki, tablice, szafki.

Oprócz mebli do wyposażenia nowoczesnej sali zalicza się sprzęt audiowizualny pozwalający na przeprowadzanie swobodnych prezentacji. Jeżeli sala może pełnić kilka funkcji, często na jej wyposażeniu znajduje się także biurko, regały czy inne kompaktowe meble do przechowywania.

Jak wybrać krzesła do sali konferencyjnej?

Obok odpowiedniej wielkości stołu w sali konferencyjnej kluczową rolę odgrywają krzesła. To one mają zapewnić wygodne miejsce do siedzenia, pracy uczestników spotkania. Dobór odpowiednich rozwiązań powinien uwzględniać:

  • materiał wykonania, jego wagę, wytrzymałość,
  • konstrukcję odpowiadającą potrzebom,
  • wysokość krzeseł - siedziska, oparcia, a także ewentualnych podłokietników,
  • design, wygląd dopasowany do wystroju wnętrza,
  • komfort użytkowy, ergonomię,
  • sposób przechowywania, na przykład krzesła sztaplowane - układane na sobie, w stosie.

Nowoczesne krzesła do sal konferencyjnych powstają z myślą o komforcie użytkowym, a jednocześnie efektownym designie. Przykładem takiego rozwiązania są właśnie krzesła Manila.

Współczesna stylowa propozycja - seria krzeseł konferencyjnych Manila

Kubełkowa konstrukcja z tworzywa sztucznego w przypadku serii krzeseł Manila jest w każdym z dostępnych wariantów zbliżona. Tworzy ją wyprofilowana część siedziska płynnie przechodząca w oparcie oraz uzupełniające je podłokietniki, których linia łączy się w połowie oparcia, formując jego wzmocnienie. Stelaż, nogi mogą natomiast przyjąć jedną z kilku nowoczesnych form. Krzesła mają stylowe jednolite kolory części z tworzywa do wyboru: szary, kość słoniowa, żółty, czerwony, niebieski i brązowy, z możliwością dopasowania do nich koloru stelaża w zależności od jego typu.

Krzesło Manila S40 - klasyka w nowym wydaniu

Podstawowy model krzesła konferencyjnego Manila S40 wyposażono w klasyczne cztery nogi o dość szerokim rozstawieniu. Kolor stelaża malowanego proszkowo można dobrać z palety czterech kolorów RAL - czarny, ALU-siwy, biały lub grafitowy, albo też postawić na błyszczący chrom. Dodatkowo wybierasz pomiędzy stopkami twardymi lub filcowymi, w zależności od typu podłogi w miejscu użytkowania.

Manila S50 - krzesło konferencyjne na płozie

Funkcjonalną propozycją jest krzesło do sali konferencyjnej Manila S50, którego stelaż stanowi gięta płoza. Pozwala ona na delikatne bujanie krzesła, a dodatkowo zapewnia możliwość sztaplowania - przechowywania kilku krzeseł w stosie. Podobnie jak w przypadku modelu S40, można wybrać jeden z pięciu kolorów stelaża krzesła.

Krzesło do sali konferencyjnej Manila S60

Krzesło Manila S60 do sal konferencyjnych to kolejny wariant w serii, tym razem wyposażony w czworonożną podstawę jak w krześle obrotowym. Tu stelaż dostępny jest w kolorze białym lub czarnym i pozwala na montaż stopek albo kółek oraz mechanizmu obrotowego. Może stanowić najbardziej wszechstronne rozwiązanie.

Lekki stelaż i plastikowa forma - krzesło Manila S80

W przypadku krzesła konferencyjnego Manila S80 bazą dla siedziska z tworzywa jest cienki stelaż w formie dwóch trapezów tworzących nogi. Tworzy lekką optycznie, ale stabilną nowoczesną konstrukcję. Dostępny jest w pięciu wariantach kolorystycznych.

Gdzie sprawdzą się krzesła Manila?

Krzesła Manila są rozwiązaniem zapewniającym wysoki komfort przy zachowaniu lekkiej, prostej formy. Dzięki możliwości doboru kolorystki tworzą klasyczną propozycję pozwalającą na zastosowanie w niemal dowolnym wystroju sali konferencyjnej. Dodatkowo krzesła są trwałe i proste w utrzymaniu w czystości, mogą służyć przez wiele lat.

 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz