Podstawy do stołów - jak wybrać tę odpowiednią?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 224

Stół jest, wbrew pozorom, bardzo istotnym elementem wystroju - niemożliwe jest wyobrażenie sobie bądź też zaprojektowanie funkcjonalnej kuchni, jadalni, restauracji czy baru pozbawionego tego mebla. Stanowi on centrum wszelakich wydarzeń towarzyskich takich, jak rodzinne obiady czy też spotkania ze znajomymi. Większość do pełnienia swojej funkcji w sposób prawidłowy potrzebuje podstawy do stołu - dobranie odpowiedniej umożliwi nam korzystanie nam z niego przez lata. Jeśli, oglądając stoły nie możemy znaleźć takiego, który wydaje nam się idealny dla nas, warto rozważyć osobne kupno nóg i blatu. Podobną decyzję należy podjąć, jeśli podoba nam się blat o niestandardowym kształcie, do zapewnienia stabilności któremu potrzebna będzie odpowiednia podstawa. Zróżnicowany wybór produktów sprawia, że każdy konsument będzie w stanie dobrać dla siebie elementy, które razem stworzą mebel zarówno funkcjonalny, jak i o wymarzonym wyglądzie. Pytanie brzmi - w jaki sposób to zrobić?

Odpowiednie dopasowanie

Kierując się wybraniem odpowiednich nóg do stołu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na blat, z którym będą musiały w przyszłości współtworzyć całość. Obecnie na rynku znaleźć można rozmaity wybór podstaw o przeróżnych kształtach - wystarczy wejść na stronę producenta mebli którego produkty nas interesują i wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej. Zróżnicowaną ofertę produktów, takich jak nogi do stołów znaleźć możemy np. na stronie podstawy do stołów. Należy pamiętać, że odpowiedni design ma zapewnić stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji mebla. Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę, z jakie obciążenie będzie musiał wytrzymywać nasz blat - jest to istotne chociażby podczas wybierania ilości nóg wchodzących w skład podstawy. Naturalnie, funkcjonalność nie jest jedynym kryterium, jakim powinniśmy się kierować - odpowiedni design nogi do stołu może diametralnie zmienić wygląd mebla; mogą pełnić one również istotny element wystroju danego wnętrza - dzięki podstawie o nietypowym kształcie można na przykład przełamać przesadnie minimalistyczny wygląd danego pomieszczenia.

Materiał wykonania

Wytrzymałość podstawy do stołu warunkowana jest przez trzy czynniki. Pierwszą z nich jest ilość nóg, drugą zaś - ich design. Niemniej istotnym czynnikiem, który należy brać pod uwagę, wybierając nogi do stołu jest materiał, z jakiego zostały wykonane. W zależności od miejsca, w którym nasz mebel będzie się znajdował, należy wybrać inny produkt - podstawa do stołu, która będzie miała znaleźć się w przydomowym ogródku będzie musiała znosić inne potencjalnie szkodliwe czynniki zewnętrzne od tej, która przeznaczona jest do podtrzymywania blatu w zatłoczonym barze. Obecnie najpopularniejszymi materiałami, z których wykonuje się nogi do stołów są podstawy do stołu żeliwne, drewniane, ze stali nierdzewnej, metalowe i aluminiowe. Dla osób, którym zależy na dużej stabilności mebla, zamiast tradycyjnych nóg dobrym wyborem może okazać się podstawa  do stołu w formie stelaża ramowego; jeśli wiemy, że podłoga, na której będzie miał on się znaleźć nie będzie mieć równej powierzchni, rozważyć można właśnie stelaż z regulowanymi stopkami, które te nierówności zniwelują. W wypadku blatów stojących na zewnątrz dobrym wyborem może okazać się podstawa do stołu przykręcana do podłoża.

Odpowiednia wysokość

Mało oczywistą, a bardzo istotną kwestią podczas wybierania produktu, jakim są nogi do stołu jest zakup takich o odpowiedniej wysokości. Umożliwi to wykorzystanie pełnego potencjału mebla. Zbyt wysokie lub zbyt niskie nogi do stołów mogą wywołać dyskomfort lub też nawet sprawić, że używanie mebla zgodnie z jego przeznaczeniem będzie niemożliwe. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakiej wysokości podstawę wybrać, należy rozważyć taką, która posiada możliwość regulacji wysokości.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz