Praktyczne i stylowe szafy biurowe

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 95

Szafy biurowe należą do najbardziej poszukiwanych grup mebli biurowych. Rosnąca popularność tych mebli zapewniła nowe podejście do organizacji przestrzeni roboczej. Jeśli wcześniej szafy służyły tylko do przechowywania rzeczy, teraz aktywnie uczestniczą w wyznaczaniu strefy pomieszczenia i tworzeniu wspólnego wnętrza, jako całości. Nowoczesny asortyment pozwala na zakup szafy biurowej w dowolnym kolorze, rozmiarze i konfiguracji. Wygląd i parametry konstrukcyjne określają możliwości wykorzystania mebli oraz ich koszt.

Szafy biurowe na dokumenty

Szafy biurowe służą do przechowywania w nich bieżących i archiwizowanych dokumentów: umów, ofert handlowych, faktur księgowych, raportów, prac projektowych itp. Aby wygodnie przechowywać foldery z dokumentami i innymi artykułami biurowymi, projektanci wymyślili szeroką gamę rodzajów mebli:

 • Szafa biurowa zamykana na klucz (z płytą drzwiową wykonaną z płyty wiórowej lub szkła)
 • Szafy kombinowane z otwartymi półkami i sekcją zamkniętą
 • Otwarte półki
 • A także małe szafki ścienne i półki

Najważniejsze kryteria wyboru szafy biurowej to:

 • Funkcjonalność i wygoda
 • Jakość sprzętu
 • Niezawodność projektu
 • Odporność powłoki na zużycie
 • Łatwość czyszczenia
 • Łatwość konserwacji i naprawy
 • Nowoczesny design.

W wielu firmach, szafy biurowe z otwartymi półkami mogą służyć zarówno do przechowywania archiwów z dokumentami, jak i wystawiania próbek swoich produktów. Ponadto często posiadają funkcję przegrody oddzielającej miejsce pracy dla personelu, ale w tym przypadku, tylna ściana tych szaf musi być wykonana z płyty wiórowej, aby zachowały stabilność. W przypadku biur o małej powierzchni i dużej liczbie dokumentów pożądane jest stosowanie wysokich szaf biurowych (180 cm), preferowana szerokość szaf wynosi 80 cm a głębokość 60 cm. Dostępne: https://kamilameble.pl/104-szafy-biurowe.

Niskie szafki są idealne do ustawiania w nich małego sprzętu biurowego i materiałów piśmiennych, a instrukcje i inne dokumenty biznesowe są najczęściej umieszczane na półkach i szafkach wiszących. Jeżeli w szafie biurowej nie są przechowywane ważne dokumenty firmowe to odpowiednia będzie otwarta wersja typu regałowego.

Szafa biurowa zamykana na klucz

Wygodniej jest przechowywać aktualną dokumentację na otwartych półkach, ale ważne dokumenty lepiej ukryć w szafie biurowej zamykanej z dala od nieuprawnionych osób. W takich szafach mogą również znajdować się schowki do przechowywania odzieży wierzchniej dla pracowników biurowych. Szafa biurowa zamykana na klucz powinna mieć odpowiednią odległość między półkami, aby odpowiadać formatowi przechowywanych w niej dokumentów. Konieczne jest uwzględnienie takiego czynnika, jak częstotliwość korzystania z dokumentów. Niektóre są potrzebne każdego dnia i pożądany jest wygodny dostęp z niezawodnym zamkiem.

Szafa biurowa zamykana przeznaczona do przechowywania dokumentacji powinna cechować się prostą formą i być pakowna. Solidnie wykonane szafy  posiadają stopki regulowane, co pozwala dostosować je do nierównego podłoża. Ich praktyczność i trwałość podkreśla górny wieniec o grubości 25mm. Ponadto takie modele są wyposażone w bezpieczne obrzeża ABS (2 mm) wykonane w kolorze płyty.

Natomiast szafa, w której będą znajdować się segregatory musi być wyposażona w dużą ilość półek, których wymiary będą dostosowane do ich wielkości. Nowoczesne meble biurowe produkowane są z najwyższej, jakości materiałów, natomiast ich stylistyka powinna odzwierciedlać profesjonalizm panujący w danej firmie. Oryginalne szafy biurowe zamykane przeznaczone do wyposażenia biura różnią się designem, rozmiarem i kształtem. Dlatego łatwo wybrać odpowiedni model.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz