Stoliki kawowe - jak wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 108

Idealne wnętrze domu, to takie, w którym wszystkie elementy się ze sobą komponują. Ważne jest odpowiednie dopasowanie koloru mebli do koloru ścian, tak, aby nie zlewały się ze sobą. Ponadto, urządzając każde z pomieszczeń, zadbać należy także o wszelkie dodatki, które nadadzą miejscu oryginalności. Ważne jest również zachowanie przestrzeni, której większość osób pragnie w swoim domu. Skupiając się na meblach do salonu, warto pamiętać o odpowiednim stoliku do kawy.

Rola stolików do kawy

Stolik kawowy, to nieodłączny element salonu, bez którego wiele osób, nie wyobraża sobie w pełni wykończonego pomieszczenia. To niewielki mebel, który z reguły nie zajmuje wiele miejsca. Idealne miejsce odpoczynku i relaksu, musi posiadać także miejsce na kubek ulubionej kawy. Dlatego też, stoliki kawowe pełnią tak istotną funkcję w domach. Ich zadaniem jest nie tylko funkcjonalność, ale także uzupełnianie całego wnętrza. Najczęściej stoliki takie stawia się przed kanapą bądź fotelem. Można położyć na nich wiele przedmiotów, które są niezbędne podczas pobytu w salonie. 

Rodzaje stolików kawowych

Istnieje bardzo wiele modeli stolików do kawy (https://kamilameble.pl/62-stoly-konferencyjne-i-stoliki-kawowe), które różnią się od siebie kształtem, kolorem i rozmiarem. Dla osób, które cenią sobie prostotę mebli i dodatków, idealnym wyborem może być standardowy stolik, z prostokątnym bądź kwadratowym blatem. Tego typu stoliki kawowe, są zazwyczaj bardzo masywne, zrobione z grubego drewnianego blatu, który umieszczony jest na równie grubych, czterech nogach. Stoliki takie nie są wysokie, dzięki czemu łatwo sięgnąć z kanapy, do stojącego na stole kubka kawy. W sklepach znaleźć można także stoliki z okrągłym blatem, który umieszczony jest na nieco dłuższych i cienkich nogach. Do wyboru są stoliki na czterech, bądź trzech drewnianych nogach. Blaty, tego typu stolików kawowych, są zazwyczaj białe lub czarne, coraz częściej jednak, ludzie decydują się także na inne kolory blatów, dzięki którym salon zyskuje nowego wyglądu. Dla osób, które stawiają na oryginalny i niepowtarzalny wygląd wnętrza domu, sklepy mają w swojej ofercie stoliki do kawy, których blaty są w niestandardowym kształcie lub wykonane są ze szkła. W zależności od potrzeb domowników, stoliki kawowe mogą posiadać dodatkową półkę pod blatem. 

Na co zwrócić uwagę, podczas wybierania stolika kawowego

W momencie wyboru idealnego stolika do kawy, należy wziąć pod uwagę cały wygląd salonu. Posiadając w salonie proste, drewniane meble, najbezpieczniej będzie zdecydować się  na stolik w takim samym stylu i kolorze. Natomiast do nowoczesnego wnętrza salonu, dobrym wyborem może stać się stolik w stylu 'industrialnym' lub loftowym, dzięki któremu pomieszczenie zyska oryginalnego i niepowtarzalnego wyglądu. Dla wielbicieli delikatnych akcentów aranżacji wnętrz, dedykowane są stoliki ze szklanym blatem, które nieco przełamią łagodność wnętrza.  Wybór odpowiedniego stolika, należy dobrać do ilości miejsca, jaką salon dysponuje na tego typu meble, ponieważ powinien on stać w odpowiedniej odległości od telewizora. Decydując się na stolik kawowy, którego blat jest okrągły, można dobrać jego kolor pod barwy ścian salonu. Warto pamiętać o tym, że stolik do kawy powinien być przede wszystkim stabilny. Przed zakupem wybranego modelu, trzeba dokładnie sprawdzić, czy dany stolik nie posiada żadnych mankamentów blatu, oraz czy jego nogi są równe i gładkie pod spodem, w innym przypadku, można przypadkiem porysować podłogę w salonie. 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz