Stoły konferencyjne i stoliki kawowe - jak wybrać najlepsze meble z tych kategorii?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 112

Stół to z pozoru prosty i nieskomplikowany mebel. Wystarczy jednak spojrzeć na to, jak różne przeznaczenie może mieć, by zrozumieć, że wybór tego mebla wcale nie jest taki prosty. Choć w salonach meblowych znajdziemy stoły przeznaczone do rozmaitych pomieszczeń, w tym artykule skupimy się na dwóch specyficznych rodzajach - stołach konferencyjnych oraz stolikach kawowych. Czym się kierować podczas ich wyboru? Na co warto zwrócić uwagę?

Idealny stół do sali konferencyjnej

Stół konferencyjny sprawdzi się w każdym biurze, w którym odbywają się spotkania z klientami i kontrahentami, narady zarządu, szkolenia czy rozmowy z pracownikami. Musi mieć profesjonalny, nowoczesny charakter i być dopasowany do pozostałego wystroju biura. Przede wszystkim jednak powinien być funkcjonalny. W zależności od powierzchni biura i liczby osób, które zazwyczaj przychodzą na spotkania, należy dobrać odpowiednią wielkość stołu. Każda z osób na konferencji powinna mieć dostateczną ilość miejsca, by czuła się swobodnie i komfortowo. Wszyscy uczestnicy spotkania powinni też posiadać możliwość rozłożenia na blacie dokumentów czy swoich urządzeń elektronicznych. Dobrym wyborem może okazać się stół rozkładany, który na co dzień nie zajmie zbyt wiele przestrzeni, a w razie potrzeby zapewni miejsce każdemu z gości.

Jeśli natomiast chodzi o design, stoły konferencyjne powinny mieć prostą i klasyczną formę. Muszą być także solidne i wykonane z materiałów odpornych na intensywne użytkowanie. Blat stołu powinien być odpowiednio zabezpieczony przed zarysowaniami i łatwy do utrzymania w nienagannej czystości - jego wygląd będzie bowiem świadczył o profesjonalizmie danej firmy. Świetnie sprawdzają się stoliki konferencyjne wykonane z drewna na stalowych nogach. Prezentują się wyjątkowo elegancko, a jednocześnie nie zaburzają formalnego charakteru biura. Mile widziane są takie kolory, jak brąz, beż, biel i czerń. Szeroki wybór wysokiej jakości stołów do sali konferencyjnej oraz małych stolików kawowych znajdziemy tutaj: https://kamilameble.pl/62-stoly-konferencyjne-i-stoliki-kawowe.

Stoliki kawowe do biura i do domu

Małe stoliki idealnie sprawdzą się do zaserwowania poczęstunku przybyłym gościom - zarówno w naszym domu, jak i w biurze. Klasyczny stolik kawowy ma okrągły lub kwadratowy blat i nie za wysokie nogi. Musi być na tyle duży, by umożliwiał swobodne rozmieszczenie filiżanek z kawą lub herbatą, dzbanka i talerzyków z poczęstunkiem. Jednocześnie jego blat nie powinien mieć zbyt wielkiej powierzchni, aby stolik nie zatracił swojego pierwotnego charakteru i nie zabierał zbyt wiele przestrzeni. Podobnie jak to jest w wypadku dużych stołów biurowych, najbardziej uniwersalne są modele wykonane z drewna. Pasują właściwie do każdego wystroju, wyglądają nowocześnie, a przy tym są klasyczne i ponadczasowe. Dobrym wyborem są także stoliki kawowe ze szklanym, gładkim blatem. Niewątpliwie nadają wnętrzom elegancji i nowoczesności. Połączenie szkła i metalu sprawdzi się idealnie!

Wybierając stół kawowy, warto wziąć pod uwagę styl i wygląd innych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. W salonie domowym stolik na poczęstunek może być akcentem dekoracyjnym, przyciągającym wzrok. Natomiast w sali konferencyjnej lub w biurze najlepiej sprawdzi się minimalistyczny mebel o prostej formie. Niezwykle estetycznie i gustownie będzie wyglądał zestaw złożony ze stołu do konferencji i pasującego do niego, niewielkiego stolika kawowego. Ważne jest także to, by wysokość stolika dobrać do wysokości krzeseł, które będą przy nim stały. Przyjęło się, że blat stolika powinien znajdować się od 2,5 do 5 centymetrów poniżej siedziska krzesła, fotela bądź kanapy.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz