Szafy biurowe - które będą najlepsze?

Autor: Przemek S Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 219

Szafy biurowe to niezbędny element każdego gabinetu, siedziby firmy lub domowego biura. Służą głównie segregacji dokumentów, przechowywaniu teczek z projektami. Liczy się także ich wygląd. Szafa powinna pasować do wystroju wnętrza, zwłaszcza w biurach projektowych, gdzie przychodzą klienci. Szafa biurowa zamykana na klucz pozwoli zabezpieczyć wrażliwe dane i akta, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Jakie wymogi powinna spełniać szafa do biura? Jak powinna wyglądać, aby pasować do danego wnętrza?

Szafy biurowe - funkcje

Szafy są podstawową jednostką służącą organizacji pracy, umożliwiają dobrą segregację danych. W pracy liczy się czas, nie można narażać innych pracowników na stres związany z zagubieniem dokumentów - wszystko musi być pod ręką, w wiadomym miejscu. Są także dane, do których mogą mieć dostęp tylko upoważnione osoby - tutaj sprawdzi się szafa biurowa zamykana na klucz. Drzwiczki do szafki dodatkowo zabezpieczają papiery przed kurzem, wilgocią i światłem. Ważne są również gabaryty mebli, wysokość i rozstaw półek. Szafy powinny stać w poręcznym miejscu, tak aby nie przeszkadzać, ale być na wyciągnięcie ręki. W ciasnych i nietypowych wnętrzach liczy się każdy centymetr, dlatego należy dobrać meble tak, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Z czego wykonane są szafy biurowe?

Szafy biurowe wykonane są z płyty meblowej o grubości około 18 mm. Płyta o strukturze BS (Biuro Special) to gwarancja trwałości i gładkości powierzchni roboczej blatów. BS posiada również atest higieniczny - klasa higieny E1. Postawą szafy jest wieniec - odporny na duże obciążenia. Stabilność szafom zapewniają regulowane stopki, które niwelują nierówności podłogi. Wszystkie modele z danej serii można zestawiać z sobą na zasadzie kompletów. Szafy biurowe zamykane wyposażone są w klucz oraz wygodne uchwyty. W zakresie danego modelu istnieje również możliwość regulacji wysokości i szerokości regału, zmiana ułożenia szuflad (prowadnice kulkowe lub zwykłe) i drzwiczek. Połączenia konstrukcyjne w meblach biurowych usztywniają elementy i zapewniają stabilność.

Szafy biurowe zamykane

Bezpieczeństwo przechowywania dokumentów zapewniają szafy zamykane, wyposażone w drzwi przeszklone lub wykonane z płyty meblowej. Bezpieczeństwo zapewni także szafa biurowa zamykana na klucz, która jest miejscem na poufne dane. Niewielkie szafki można także ustawić przy stanowiskach pracowników, aby mogli w nich przechowywać przedmioty osobiste. Ciekawym połączeniem są szafy składające się z regału oraz wydzielonej przestrzeni dolnej, zamykanej na klucz. Model sprawdzi się w niedużych biurach, gdzie potrzebne jest funkcjonalne połączenie mebli otwartych i zamykanych. Wysokie i wąskie szafy można ustawić w ciasnych pomieszczeniach, aby wykorzystać wolną przestrzeń aż po sam sufit. Te i wiele innych modeli znaleźć można w sklepie z meblami do przestrzeni profesjonalnych https://kamilameble.pl/104-szafy-biurowe.

Meble pasujące do wystroju wnętrza

Spójne wnętrze to jeden z ważnych czynników, który zapewnia dobre warunki do pracy. Biuro, gabinet lub sekretariat powinny być wyposażone w pasujące do siebie regały, biurko z wygodnym fotelem i szafy biurowe zamykane. Najlepiej wybrać meble z danej serii, które wykonane są z tych samych materiałów, w identycznych kolorach. Poszczególne moduły będą do siebie pasowały niezależnie od wybranych modeli ze względu na określoną estetykę i kształty. Istnieje również możliwość zmiany parametrów danego egzemplarza, tak aby idealnie dopasował się do konkretnego wnętrza. Komplet pasujących od siebie mebli biurowych to postawa do dalszego budowania spójnej aranżacji.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz