Taboret- niepozorny finish aranżacji

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 161

Krzesło czy taboret? Jest to często pytanie zwłaszcza przy aranżowaniu nowej kuchni albo innego pomieszczenia. W każdym pokoju gdzie potrzebny jest siedzisko projektujące osoby stają przed tym pytaniem. Warto jednak wspomnieć, że w niektórych pokojach będzie pasował taboret, w innych natomiast krzesło.

Z definicji taboret nie posiada oparcia, podłokietników czy innych udogodnień zawartych w krzesłach. Ich dużym plusem jest niższa cena i funkcjonalność. Obecnie wiele pomieszczeń charakteryzuje się minimalistycznym stylem i znacznie lepiej sprawdzi się tam taboret, który będzie ukoronowaniem takiej aranżacji.

Taboret to nie tylko miejsce do siedzenia, ale także ewentualny stolik albo półka. Taborety metalowe czy taborety na drewnianych nogach zmieszczą się pod stołem, lub w innym miejscu o ograniczonej przestrzeni. Taka kompaktowość to kolejna przewaga nad standardowym krzesłem.

Reasumując decyzja o zakupie taboretu lub krzesła powinna pochodzić z indywidualnych potrzeb. Są to dwa różne przedmioty z innymi cechami oraz odmiennym przeznaczeniem.

W przypadku kuchni albo jadalni wiele zależy od dostępnego metrażu. W tych wygodniejszych pomieszczeniach wygrają zdecydowanie krzesła jednak, w mieszkaniach blokowych albo pomieszczeniach o mniejszym metrażu taborety będą nieocenione. 

Styl pomieszczenia, a taboret

Taborety mogą stanowić idealne uzupełnienie całego designu pomieszczenia o mniejszym metrażu. Zwykle posiadają one charakter uniwersalny i mogą dostosować się niemal do każdej aranżacji. Jest to zasługa małej ilości dodatków i ozdób, oraz prostego kształtu. Główną rolę odgrywa tutaj styl pomalowania taboretu. Istotne jest też czy produkt, jest tapicerowany, czy nie.

Taborety z reguły niezależnie od swojej stylistyki pasują do aranżacji vintage, retro oraz minimalistyczno-futurystycznych motywów. Są one tak świetnie do nich dobrane ze względu na wcześniej wspomniany surowy styl. Wpisują się także doskonale w nowoczesną wizję projektowania. Łączą w sobie minimalizm z maksymalną użytecznością. Jest to duch będący zwłaszcza obecny w blokowej zabudowie.

Jak wybrać ten jedyny- kilka praktycznych wskazówek

Mały, wygodny, poręczny to tylko kilka zalet taboretów. Można je łatwo schować, przesunąć, umieścić w określonym miejscu, tak aby nie przeszkadzały. Wyjątkowa funkcjonalność i szeroka użyteczność jako inne kategorie niż siedzisko sprawia, że taborety są bardzo atrakcyjne. Przy dobieraniu tego odpowiedniego należy jednak kierować się kilkoma wskazówkami.

  • Taborety metalowe to przede wszystkim produkty nowoczesne. Zwykle wykonane ze stali albo podobnego stylistyką materiału. Ze względu na uniwersalność kolorystyczną są zwykle malowane, na kolor biały albo czarny. Pasują do nowoczesnych wystrojów mieszkań przez które przebija się minimalizm i prostota. Oczywiście istnieją także nieco bardziej artystyczna taborety. 
  • Przy dopasowywaniu taboretów często bierze się pod uwagę inne meble. Przykładowo może być to stół kuchenny. W takim przypadku należy odpowiednio dobrać wysokość, wygodę siedzenia i oczywiście design. Kluczowa jest użyteczność, a zwłaszcza to w jakich warunkach będzie się jadło posiłek i czy będzie to komfortowe. Najnowsze produkty posiadają regulację wysokości.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz