Krzesła biurowe obrotowe

Przeciętny pracownik biurowy w pracy spędza od 70 do 85 procent czasu w pozycji siedzącej. Coraz więcej badań wskazuje na poważne konsekwencje dla zdrowia podczas długotrwałych zajęć w bezruchu i w niezmiennej pozycji ciała. Dlatego, oprócz właściwych nawyków związanych z planowaniem i higieną pracy, najważniejsze dla zdrowia osoby pracującej za biurkiem będzie to, aby wybrać odpowiednie krzesło obrotowe. Fotele biurowe przy stanowisku pracy stają się coraz bardziej wyspecjalizowanymi narzędziami, choć wciąż pozostają częścią wyposażenia wnętrza, która zwyczajnie powinna cieszyć oko. Krzesła z naszej oferty to znakomita odpowiedź na potrzeby wszystkich, którzy poszukują połączenia ergonomicznej funkcjonalności ze wzornictwem dopasowanym do estetycznych preferencji. Niezależnie od koloru i kształtu każdy z naszych modeli gwarantuje, że zakończony dzień pracy przy biurku nie musi zwiastować zdrętwiałych kolan i obolałego kręgosłupa.

Jak wybrać dobre krzesło biurowe?

Wszystkie krzesła biurowe obrotowe z naszego asortymentu charakteryzują się starannością wykonania i niezawodnością w działaniu. Zgodnie z wymogami współczesności posiadają nie tylko pracujący lekko i cicho mechanizm obrotowy i przesuwającą się swobodnie na kółkach podstawę - to przede wszystkim ergonomiczne siedzisko, najczęściej wyposażone w synchroniczny mechanizm ruchowy, dzięki jego funkcjom możemy dopasować i ustawić fotel do swoich potrzeb i swojego ciała. Dzięki tej synchronizacji także ruchy ciała powodują przesunięcie i dopasowanie środka ciężkości do aktualnie przyjętej pozycji. Inne zasady ergonomii zachowują lekkie, lecz stabilne i - co najważniejsze - właściwie wyprofilowane oparcia, najczęściej przyjmujące naturalny dla kręgosłupa kształt litery "S", co zapewnia stabilizację jego części lędźwiowej. Zgodnie z najnowszymi tendencjami w oparciach wielu modeli zastosowano ażurowy materiał, przez co plecy "oddychają", a ich właściciel po kilkudziesięciu minutach pracy odruchowo nie odchyla się do przodu. Standardem są także solidnie i wygodne podłokietniki - ich obecność to nie tylko kwestia wyglądu, ponieważ mają za zadanie odciążenie obręczy barkowej. Nasze krzesła obrotowe do biurka dostępne są w wielu stylach, kolorach i rozmiarach - znajdzie się tu coś dla miłośników nowoczesnych rozwiązań z użyciem aluminium i stali, jak i dla właścicieli tradycyjnych biurek drewnianych i fornirowanych. Produkty dostępne w naszej ofercie pasują do biurka nowoczesnego i tego klasycznego.

Coś dla Twojego zdrowia

Odpowiednio dobrane siedzisko z oparciem pozostanie na długo najlepszym przyjacielem naszego kręgosłupa. Dobre nawyki związane z ergonomią pracy są bardzo ważne - regularne podnoszenie się z siedziska i odpoczynek w ruchu lub pozycji stojącej, odpowiednie ćwiczenia i tryb życia poza pracą. Jednak cóż po nich, jeśli po chwili wytchnienia wrócimy do pracy na źle dopasowany, nieergonomiczny lub zużyty już po kilku miesiącach produkt krzesło-podobny? Czy tanie krzesła sprawdzą się tak samo jak te droższe? By wybrać właściwie, potrzebujemy dwóch rzeczy: dużego asortymentu (by było w czym wybierać) oraz wyłącznie solidnych i trwałych produktów od sprawdzonych producentów. Po jedno i drugie zapraszamy do naszego sklepu.