Czy zagłówek jest ważnym elementem krzesła obrotowego do wielogodzinnej pracy przy biurku?

Autor: Kamila Meble Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 1264

 

Zagłówek jest to bardzo istotny element szczególnie w przypadku modeli obrotowych do wielogodzinnej pracy przy biurku. Ważne jest, aby zagłówek miał możliwość regulacji wysokości oraz kąta odchylenia. Wszystkie wskazane funkcje pozwolą na wsparcie głowy podczas pracy jak i w chwilach relaksu.

  

Badania wykazują, iż w pozycji siedzącej spędzamy blisko 13 godzin na dobę. Wpływ na to ma ośmiogodzinny tryb pracy oraz czas wolny, który przebywamy w tej biernej pozycji. Niestety ma to drastyczny wpływ na nasz kręgosłup, układ kostno-stawowy oraz mięśniowy. Nasz organizm ewolucyjnie nie przystosował się jeszcze do pozycji siedzącej. Blisko 200 lat temu większość ludzi pracowało fizycznie. Obecnie w dobie komputerów osiedliśmy i spędzamy czas w pozycji siedzącej co bardzo niekorzystnie wpływa na nasz kręgosłup. Możemy odczuwać bóle w różnych jego częściach, poczynając od odcinka lędźwiowego, kończąc na szyjnym.

Zagłówek krzeseł obrotowych

Definicja informuje, iż zagłówek to górna, przedłużona część fotela lub leżaka będąca oparciem pod głowę. W praktyce mamy wiele rodzajów zagłówków, różnią się kształtem, wyprofilowaniem oraz funkcjonalnością. Nie wszystkie fotele z zagłówkiem są dobre i właściwie służą dla naszego ciała. Bardzo często zdarza się, że element który, ma wspierać głowę podczas pracy czy w czasie relaksu jest zbyt prosty i nie dopasowany do naszego naturalnego kształtu kręgosłupa (tzw. litery "S") bądź znajduje się między łopatkami – w przypadku bardzo wysokich osób, lub powyżej głowy – w przypadku osób niskich.


Ważne jest, żeby krzesło był dobrze dopasowane do użytkownika. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele foteli biurowych wyposażonych w ergonomiczne zagłówki. Z czystym sumieniem możemy polecić modele m.in.:

- Krzesło Xenium DUO-BACK HRUA

- Krzesło VIDEN UPH PRO

- Krzesło XENON NET 111

- Krzesło XENON 11

- Krzesło ERGOHUMAN Plus Elite BT

- Krzesło ERGOHUMAN Plus ELite BS

- Krzesło IOO BT

- Krzesło IOO BS


Ważne jest, żeby:

• zagłówek miał funkcję regulacji wysokości - ułatwi to dostosowanie jego położenia do użytkowników o różnym wzroście,

• był dobrze wyprofilowany z wgłębieniem w środkowej części dla wygodnego oparcia głowy,

• ważną funkcją jest możliwość regulacji kąta nachylenia, tak aby móc swobodnie opierać głowę podczas pracy jak również w czasie relaksu, odpoczynku, odchylenia się do tyłu,

• zagłówek musi być stabilny i nie zagrażać zdrowiu użytkownika.

 

Zagłówek służy przede wszystkim wygodnemu wsparciu głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Ma przede wszystkim ułatwić pracę i odciążyć układ kostno-stawowy podczas wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na fotele z zagłówkiem oraz krzesła z zagłówkiem .

Zespół Kamila Meble

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz