Wybór między fotelami ergonomicznymi: Ergohuman czy Ioo od marki Grospol?

Autor: Tomasz B Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 253

Ergohuman i Ioo od Grospol to renomowane modele foteli biurowych, cenione za zaawansowane rozwiązania ergonomiczne i komfort użycia. Chociaż oba modele są uważane za topowe, występują między nimi różnice, które mogą być decydujące przy zakupie. Oto porównanie ich kluczowych cech i funkcji, które mogą pomóc w dokonaniu wyboru odpowiedniego fotela.

Ogólne cechy

Mechanizm

Fotele Ergohuman i Ioo mają wbudowany mechanizm Synchro, pozwalający na równoczesne odchylanie oparcia i siedziska. Mechanizm ten pozwala na regulację oporu oparcia w zależności od potrzeb użytkownika.

Joystick

W obu modelach znajduje się specjalny joystick, służący do regulacji głębokości i wysokości siedziska oraz kontrolowania mechanizmu Synchro.

Podłokietniki

Wszystkie fotele mają podłokietniki, które można dostosować na czterech płaszczyznach, umożliwiając ergonomię i wygodę podczas długotrwałej pracy.

Wykończenie

Oparcie foteli wykonane jest z wytrzymałej siatki mesh dostępnej w różnych kolorach. Dostępne są również różne opcje wykończenia siedziska.

Dodatki

Modele te oferują możliwość skompletowania zestawu z podnóżkiem i pulpitem pod laptop.

Różnice między Ioo i Ergohuman

Choć oba modele są przykładem innowacyjności w dziedzinie foteli ergonomicznych, różnią się kilkoma detalami, przez co mogą lepiej spełniać różne potrzeby użytkowników.

Design

Ioo oferuje wybór między białym a czarnym stelażem, podczas gdy Ergohuman jest dostępny tylko w czerni. Ergohuman oferuje także modele z naturalną skórą oraz różni się kształtem podstawy.

Siedzisko i Oparcie

Ergohuman ma nieco większe siedzisko i oparcie niż Ioo, co może być lepsze dla osób o większej posturze i tych, którzy ważą do 150 kg.

Zagłówek

W modelu Ioo zagłówek jest bardziej elastyczny i regulowany jedynie pod względem wysokości. Natomiast w Ergohuman zagłówek jest w pełni regulowany, umożliwiając zmianę wysokości i kąta nachylenia.

Profil Lędźwiowy

W Ioo profil lędźwiowy jest bardziej elastyczny, natomiast w Ergohuman zakres ruchu jest mniejszy, a regulacja wymaga więcej siły.

Podsumowując, wybór między Ergohuman a Ioo zależy od indywidualnych preferencji i wymagań użytkownika. Oba modele oferują innowacyjne rozwiązania, które zwiększają komfort i ergonomię pracy.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz