Biurka regulowane elektrycznie

Autor: Kamila Meble Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 632

Ergonomia podczas pracy na stanowisku komputerowym to nie tylko wygodne krzesło obrotowe, ale cała przestrzeń wokół, tj. ustawienie mebli, sprzętów biurowych oraz oświetlenie. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Wam ogólne zasady ergonomii.

 

Biurko


Blat roboczy to jeden z najważniejszych elementów w aranżacji przestrzeni biurowej. Przy biurku spędzamy najwięcej czasu, a więc musi mieć odpowiednią wielkość, długość, szerokość, wysokość, tak aby pomieścić wszystkie niezbędne elementy oraz zaspokoić potrzeby użytkownika. Poszukując idealnego biurka, należy zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. Czy wystarczy niewielki blat na komputer i myszkę czy potrzebne będą inne sprzęty, urządzenia wielofunkcyjne, które np. będą niezbędne w zasięgu ręki.

 
W przypadku niewielkiej, domowej przestrzeni do pracy i zabawy dobrze sprawdzają się biurka o szerokości 110 cm i głębokości 50 cm. Często nazywane również konsolami. Niektóre modele wyposażone są w praktyczne szuflady, do których można schować najpotrzebniejsze drobiazgi bądź dostawiane są pod blat biurka kontenery biurowe na kółkach lub stacjonarne.

Do przestrzeni biurowych, gdzie niezbędne jest miejsce na dodatkowe sprzęty, dokumenty, segregatory, idealnie sprawdzają się biurka w literkę „L” - takie rozwiązanie zapewnia wygodę i swobodę ruchów użytkownika. W budowie biurka bardzo istotne są również szuflady, półki, dostawki w postaci kontenerów. Wybierając biurko z ruchomą szufladą na klawiaturę pod blatem, należy sprawdzić, czy aby nie będzie uwierała użytkownika w nogi. Z drugiej strony czy pozwala swobodnie wjechać krzesłem. Te wszystkie elementy składają się na ergonomiczną pracę przy biurku.

 
Dokonując zakupu biurka sprawdź, czy ma możliwość regulacji wysokości blatu. To sprawdzi się na stanowiskach gdzie pracują osoby o różnym wzroście. Dobrym rozwiązaniem są biurka z elektryczną regulacją wysokości. Płynna regulacja za pomocą przycisku, który w krótkim czasie pozwoli zmienić zwykłe biurko w wysoką ladę (regulacja od 70 do 120 cm).

 

W przestrzeni biurowej nie może zabraknąć szaf, szafek i regałów biurowych. Te elementy wyposażenia można umieścić kilka kroków od biurka. Przechowywane w nich rzeczy nie są tzw. pierwszej potrzeby. Podobnie jak w przypadku krzeseł i foteli źle dobrane biurko może znacząco obniżać komfort pracy i powodować dotkliwe bóle pleców i rąk.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz