Jakie wybrać podłokietniki do fotela lub krzesła obrotowego? Na co zwrócić uwagę?

Autor: Kamila Meble Kategoria: Porady, recenzje, opisy Data: Komentarze: 0 Odwiedziny: 1238

Zapewne nie raz, nie dwa zastanawialiście się na wyborem podłokietników w krześle obrotowym. Czy są one potrzebne? Czy stałe bądź regulowane tylko góra-dół wystarczą? Mam nadzieję, że poniższy tekst pozwoli nakierować Państwa na właściwy wybór, który wspomoże w naprawie Państwa postawy.

 

Podłokietniki w krzesłach i fotelach obrotowych – zapewniają swobodne wsparcie przedramienia, co redukuje obciążenie kręgosłupa i barków. Regulacje podłokietników pozwalają na odpowiednie dopasowanie ich do wzrostu czy sylwetki użytkownika. Prawidłowy kąt jaki powinien być utrzymany między barkiem a przedramieniem to 90°. Niektóre modele zapewniają wielostopniową regulację podłokietników tj.:
• góra – dół,
• przód – tył,
• kąt położenia podpórki dla przedramienia,
• na boki,

każda z w/w funkcji polepsza jakość postawy podczas wielogodzinnej pracy przy biurku.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele modeli krzeseł biurowych i ergonomicznych foteli biurowych z opcją regulacji podłokietników.


Poniżej przedstawiamy kilka modeli niezawodnych krzeseł i foteli biurowych z różnymi wersjami i typami podłokietników. Pokrótce opiszemy też ich funkcje i zastosowanie. W pierwszej kolejności modele z podłokietnikami bez możliwości ich regulacji. To większość foteli typowo gabinetowych, które pełnią funkcję głównie reprezentatywną. Stały podłokietnik pozwala na wygodne siadanie oraz wsparcie podczas wstawania. Jest idealnym wsparciem podczas relaksu.

 
Przykładowe modele:
Fotel NOVA
Fotel Supreme
Fotel ORION
Fotel LINEA


Krzesła biurowe:
Bravo
Perfect
Hit


Producenci prześcigają się w pomysłach na ergonomiczne rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku podłokietników. Fotele Ioo i Ergohuman, które są wzorem godnym naśladowania, posiadają podłokietniki regulowane w 4
płaszczyznach. Opiszemy je wszystkie poniżej.


Pierwszą i standardową w większości modeli z regulowanymi podłokietnikami to regulacja wysokości podłokietników - funkcja wysokości umożliwia ergonomiczne ułożenia przedramienia (90 stopni względem tułowia), co znacząco odciąża mięśnie pleców podczas wielogodzinnej pracy.

Podłokietniki są ponadto wyposażane w regulacje odległości od siedziska, co umożliwia ich dostosowanie do wzrostu i budowy użytkownika. Jest to ważny element dla osób z szerokimi biodrami, spokojnie wówczas mogą dopasować odpowiednią odległość. Regulacja długości i kąta położenia nakładki podłokietnika wspiera m.in pisanie na klawiaturze (ułożenie nakładek do środka) czy wstawanie z fotela (ułożenie nakładek do zewnątrz).


Podobne funkcje podłokietników można zauważyć w produktach np. marki Profim: Xenon, Veris czy Light Up oraz Nowy Styl: SO-ONE , VIDEN czy 4ME .


Podłokietniki o odpowiedniej wysokości, miękkości oraz wyprofilowaniu zapewnia odpowiednie podparcie dla całego barku. Niwelujemy w ten sposób bóle i przykurcze mięśni. Wybierając fotel lub krzesło zwróćcie uwagę jakich rozmiarów są podłokietniki oraz jaki materiał je pokrywa - czy jest to miękkie tworzywo czy twardy plastik. Ważne jest też rozstawienie podłokietników, czyli odległość od siedziska. Warto zmierzyć czy będziemy w stanie swobodnie się na nich oprzeć.


Jeśli decydujemy się na modele z podłokietnikami, warto także zmierzyć ich wysokość, czy bez problemu wsuną się nam pod blat biurka – tu ważna oszczędność miejsca ;) oraz możliwość wsunięcia się całkowicie pod biurko w momentach intensywnej pracy niekoniecznie przy komputerze - tu byłaby bardzo istotna regulacja przód-tył nakładki podłokietnika, która pozwoli nam zbliżyć się możliwie najbliżej blatu.

Pozdrawiamy,

Zespół Kamila Meble

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz